Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok egyetemre jelentkez...

Nem akarok egyetemre jelentkezni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim kényszerítik, hogy jelentkezzek egyetemre, annak ellenére hogy én nem akarok. Az érettségit nagy nehezen megírtam, épp hogy a 280 pontot elérem. Egyébként nem vettek fel sehova, most a pótfelvételit erőltetik. Már a gimnáziumot végigszenvedve eldöntöttem hogy nem akarok egyetemre menni, meg igazából egyik szak sem érdekel, szóval ha most bekerülnék is, akkor csak végigszenvedném azt a pár évet.... (Mellesleg kidobnék egy csomó pénzt).

Leginkább ilyen fuvarozással szeretnék foglalkozni, mert szeretek vezetni, de ők ezt ellenzik. (Vagy gondoltam még ilyen OKJ-s képzésekre.)

Szóval a kérdésem az, hogy ha jelentkezek a pótfelvételin és felvesznek, akkor van e lehetőségem hogy mégse kezdjem el a tanévet?



2020. júl. 30. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelentkezz olyan szakra ahol magasabb volt a normál eljárásban a pont, mint ami neked van és mivel csak 1 szakra lehet jelentkezni tuti nem vesznek fel.
2020. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Pedig a fuvarozással lehet keresni. Viszont tény, hogy nagyon dolgoznak a tudósok az önvezető kocsikon, szóval kérdéses, hogy meddig lehet megélni belőle.


Egyébként nem kell mindenkinek egyetemre menni. Egy jó szakmából is meg lehet élni.

2020. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

“Viszont tény, hogy nagyon dolgoznak a tudósok az önvezető kocsikon, szóval kérdéses, hogy meddig lehet megélni belőle.“


Szerintem az elkövetkező 10-15 évben még szinte tutira nem lesz ebből semmi komoly, de lehet 20 évig sem. Meg azért egy gépre ki bízná rá a fuvart emberi jelenlét nélkül?

2020. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Járművekkel kapcsolatos vagy szállításhoz vagy ezekhez hasonló egyetemi szak nincs?(Komolyan kérdezem,nem értek hozzá).

Nézz utána szerintem,vagy írj ki erről még egy kérdést,hátha valaki tud hasonló szakot.Ha nincs ilyen,akkor jó ötlet az,amit az első válaszoló mondott.Vagy okj.Sok sikert,mindenképpen azt csináld,amit szeretnél,mert ha egyik szak sem érdekel,akkor nem csak az egyetemi éveket fogod végigszenvedni(amik amúgy szép évek lehetnének,fiatal vagy),hanem az egész életedet nyugdíjig,mert ha a szak nem érdekel,akkor a munkád sem fog,amit azzal kapsz.Ha meg úgysem azzal akarsz dolgozni,akkor szerintem semmit értelme elvégezni.

Majd ha szabad ilyet kérni,megírod,hogy mi lett végül?És sok sikert kívánok még egyszer!

2020. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát oké de gondolj bele ha srác aki írta ezt a kérdést mondjuk 20 éves, ha 20 is lesz amíg azok elterjednek, akkor is 40 évesen munkanélkülivé válni nem olyan jó dolog. Tehát akkor követni kell ennek a technológiának a fejlődését és készülni egy B tervvel, ha valami történne.
2020. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2:


Dolgozhatnak. Sofőr akkor is kelleni fog. Stlacika mondta el a legjobban. Ha megy egy önvezető kamion Te szívesen mennél mellette egy autoba vagy buszon? Képzeld el a szituációt: Feltörik a terroristák a kamiont és belevezetik egy zsúfolt buszba. Terrorizmus 2.0.


Önvezető autok és kamionok lesznek, de soha de soha nem lesz olyan hogy egy kamionba ne legyen ott a sofőr. Na meg ki rögzíti a rakományt? Ki védi az árut, hogy ne vágják fel? Ki zavarja le a kamionról a migránsokat? :).


Majd talán 1000 év múlva.

2020. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az önvezető kamion inkább arra lesz jó, hogy segítse a vezetést de szükség esetén mindig felültudja írni a sofőr függetlenül attól hogyha kívülről akarják irányítani.


Na meg vannak olyan utak es helyzetek ahol az önvezető autó nem tudná megoldani a problémát.

2020. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A repülőkbe se kell akkor pilóta. Minek? Autopilot fel tud szállni magától és le is tudja tenni a gépet már. Utaznál repülőbe úgyhogy nincs pilota? :)
2020. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha fel is vesznek, nem kell beiratkoznod.

De ha nem akarod felvállalni a konfliktust, akkor egy magas ponthatárú helyre jelentkezz. Bár én inkább megharcolnám ezt MOST a szüleimmel, egyszer úgyis kénytelen leszel.

2020. júl. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jekentkezz valahova, ahová tuti nincs meg a minimumod sem, de a legjobb, ha tényleg megérteted velük, hogy ez a te életed, ne ők döntsenek benne! Azt viszont tényleg gondold át, hogy biztos, hogy a fuvarozást akarod hosszútávon, vagy valami jól kereső hiányszakma okjt? Mert csak akkor érdemes azokat választani, ha tényleg tisztában vagy a velejárókkal. A fuvarozás hosszútávon pl. nagyon fárasztó tud lenni, meg sok helyen éjszaka is mennek, ha olyan hely, vagy fuvar
2020. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!