Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A május-júniusi emelt töri...

A május-júniusi emelt töri tételek lesznek az október-novemberi emelt töri tételek is?

Figyelt kérdés
Most októberben szeretnék menni emelt történelem érettségire, és láttam egy könyvet "kidolgozott emelt szintű érettségi tételek 2020" címmel. Ha megveszem nem kell félnem, hogy teljesen más témák lesznek az érettségin?

2020. júl. 30. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel, én matekból emeltezem, szintén van egy tételes könyvek, amin úgy hirdetik, hogy 2020-ra van.
2020. júl. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A TÉMAKÖRÖK lesznek ugyanazok, amiket tavaszra hivatalosan kiadtak. A tételek változhatnak, és semmi közük ahhoz, hogy ki milyen könyvet ír, amiben valamilyen lehetséges tételek vannak, nem az igaziak.
2020. júl. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kijön majd augusztusban a tételcímek listája, én majd összehasonlítom a meglévő 2020-as tételes könyvem tétellistájával, és ami eltér, azt kiegészítem.
2020. júl. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha a témakör ugyanaz akkor majd utólag kiegészítem a tételeket. Köszönöm a válaszokat
2020. júl. 31. 13:02
 5/18 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. a témakör már 2017 óta változatlan, azt nincs is nagyon mit firtatni... és ugyebár az emeltre a tételek mindehol ugyanazok, azokat x idővel az érettségi előtt kell hivatalosan közzé tegyék. én úgy nézegettem, hogy nincs nagy eltérés, kb 80%-ban mindig megegyezik.

Azt mondjuk nem értem a 2-es mire mondja... egy, a tételek alapján kiadott könyvecske, amiben cakompakk le van írva és ki van dolgozva az összes tétel nagy segítség lehet.

2020. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért használni fogom a könyvet, amennyire tudom az évszámokat különösen jól kell tudni
2020. júl. 31. 20:13
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

A történelemtételek TITKOSAK. Nem tesznek közé soha semmit. Tényleg csak a témakörök publikusak.

A könyvekben csak olyan tételek lehetnek, amit a szerző elképzelt. Ennek sok köze lehet a valósághoz, de ez csak a szerző tapasztalatán múlik. Ő maga sem állítja, hogy ezek a tényleges tételcímek az érettségin.

2020. aug. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezek a könyvek nem egy unatkozó ember kreálmányai, hanem a HIVATALOSAN közzétett tételek kidolgozása. Nem tudom milyen titkosított tételekről beszélsz, én a 'tételek' alatt a szóbeli tételeket értem.


Itt van pl. a 2020-as emelt töri tételcímek:

[link]


Az a kérdés, hogy ezek az őszi szezonban is ugyanazok-e, mert akkor a kérdező megvenné pl. ezt a felkészítő könyvet:

[link]


Látható és olvasható, hogy ez nem csak handzsa-bandzsa, a leírásban szerepel, hogy a hivatalosan közzétett 30 tételcím kidolgozásra.


Mondd csak, minek kell félrevezetni a jonépet?

2020. aug. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tegyünk helyre néhány dolgot, és próbálj meg figyelmesen olvasni, és értelmezni. Én azért válaszolok, mert értek az érettségihez.


"Ezek a könyvek nem egy unatkozó ember kreálmányai"

Hanem egy pénzért könyvet író szerzőéi. Leült, írt egy könyvet, eladja, pénzt keres vele. Így működik az élet.


"hanem a HIVATALOSAN közzétett tételek kidolgozása"

Na ez már nem igaz. Nincsenek hivatalosan közzétett tételek, de egy tapasztalt történelemtanár, aki esetleg még vizsgáztat is, könnyen össze tud rakni egy valószínűt, lehetségeset. Ez történt. Ennek egyébként az érettségit szabályozó jogszabályokban magad is utánanézhetsz, és akkor nem kell kiabálni olyasmit, amit csak kitaláltál. Ha nem tudod, milyen jogszabályokat kell nézni, akkor ne szólj be annak, aki tudja.


"Itt van pl. a 2020-as emelt töri tételcímek:"

(Helyesen magyarul: vannak.)

Kár, hogy nem olvastad el, amit belinkeltél. Ott van világosan kiemelve, hogy TEMATIKA. Vagyis ezek a témakörök, ahogy többször elmondtam. Nem az van odaírva, hogy tételek! A témakörök sokkal tágabbak, mint egy tényleges tételcím. AZ Eduline-tól pedig megszokott dolog, hogy hülyeséget írnak, ugyanis ők is pénzért csinálják, csak nem annyira értenek hozzá. Tájékozódni autentikus forrásokból érdemes, nem az Eduline nevű üzleti vállalkozás nulla százalékban hivatalos oldalairól.

A hivatalos dokumentumokat elsősorban onnan lehet megismerni, hogy hivatalos forrásban jelennek meg, nem a HVG oktatási mellékletében. A hivatalos forrás az oktatas.hu meg a kozlonyok.hu.


A többire már válaszoltam érthetően: a témakörök ugyanazok ősszel, a tételek titkosak. Kettőnk közül nem én vezetem félre a népet.

Mindenki olyan könyvet vesz, amilyet akar, valószínűleg jó és használható, csak ne számítson rá senki, hogy benne vannak a tényleges tételek.

2020. aug. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Ott van világosan kiemelve, hogy TEMATIKA. Vagyis ezek a témakörök, ahogy többször elmondtam."

rendben, ezek nem tételek. de nem is témakörök. a tényleges témakörök a részletes vizsgakövetelményekben szerepelnek: [link]


Még egyszer belinkelem a "tematika" címszó alatt kiírt listát:

[link]

nem kell nagyon belemászni, hogy az ember rájöjjön, nagyon nem ugyanarról van szó.

Alul a megjegyzés:

"(...)A tematikában szereplő címek alapján kerülnek kijelölésre az adott vizsganapra érvényes konkrét tételek."

Tehát én ezt úgy értelmezem, hogy a VIZSGAKÖVETELMÉNYEK alatt kiírt TÉMAKÖRÖK-ből bármi előfordulhat az írásbelin.

A szóbelire pedig a TEMATIKÁBÓL kell tanulni, azt a 30. "nem-tételt" kell kidolgozni, mert ezek közül húzhat majd a vizsgázó a szóbeli érettségin.


Rendben, nem tetszik az Eduline, de a fentebb írtak mind az Oktatási Hivatal oldaláról vannak, tessék itt a link:


[link]


A 71. a történelem, allatta:

71.1. Tematika az emelt szintű szóbeli vizsgára

71.2. Tematika a fővárosi és megyei kormányhivatalok által szervezett középszintű szóbeli vizsgára

71.3. Tájékoztató az emelt szintű érettségi vizsga változásairól

71.4. Tájékoztató az középszintű érettségi vizsga változásairól

71.5. Tájékoztató a 2019/2020. tanév május-júniusi vizsgaidőszakában a történelem érettségi vizsgákon használható középiskolai történelmi atlaszokról


a 71.1.-es pontról pedig link vezet oda, amit fentebb már becopyztam.

Ezek alpján meg elmondható, hogy eme lista alapján összeállított és kiadott könyv nagy segítség annak, aki egyedül tanul az érettségire. Nem érdekel senkit, hogy ő ebből profitál, a lényeg, hogy hasznos a vizsgázónak.

2020. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!