Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek pótfelvételin...

Szerintetek pótfelvételin nagy ponthatár emelkedések lesznek?

Figyelt kérdés

Igazából kicsit kezdek aggódni. Az előző szakra nem szerettem volna mégsem,hogy felvegyenek,ez így is lett,viszont erre a másikra szeretnék bekerülni. 282 pont volt önköltségesen a ponthatár,nekem 303 van,szóval sokkal nem több.

Amitől tartok,hogy a fel nem vett államisok közül sokan jelentkeznek önköltségesre,vagy lesznek akik mint pl én,megbánták az előző szakot és kigondoltak attól távoli dolgot,mert azt akarják inkább,és így lehet 282ből akár 350es ponthatár.

Most így általánosságban kérdezem minden szakra vonatkozóan,hogy szerintetek sokat emelkednek-e a 23.ai ponthatárok?



2020. júl. 31. 00:24
A kérdező szavazást indított:
Igen,mert sokan kihasználják a pótfelvételit.
Nem,szerintem maradnak kb ugyanazok.
Azért fog emelkedni,de csak max 10 pontokat.
22 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem maradnak a pontok.

Bár személyes véleményem szerint minimálisan csökkenhet ék, mivel idén jelentősen kevesen kerültek be az egyetemekre.


De nézz felvin pótfelvételi statisztikákat, meg a pótfelvételi pontokat.

2020. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1

Nem csökkenhetnek a ponthatárok! A pótfelvételin a ponthatár minimum annyi, mint a rendes felvételi eljárásban az önköltséges ponthatára.

Tehát, ha a rendesben 282 pont volt, akkor a pótfelvételin 282 pont vagy afelett lehet. Nincs ilyen, hogy rendes eljárásban 282, pótfelvételin viszont 280 pont.


Kérdező: ha emelkedni is fog, az minimális lesz szerintem.

2020. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!😊 (+a szavazóknak is)
2020. júl. 31. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!