Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a mikrobiológus szakorv...

Milyen a mikrobiológus szakorvosképzés?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem mesélni az orvosi mikrobiológus szakorvosképzésről? Milyen ennek a rezidensképzésnek a menete? Vannak-e elméleti órák vagy autodidakta módon kell megtanulni az elméletet?

2020. aug. 1. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tök jó, hogy valaki érdeklődik ez iránt is. :) Én rezidens vagyok orvosi mikrobiológián. 5 éves a képzés, bár a grémium most nagyon szeretné átszervezni 4 évesre, és kivenni néhány dolgot, pl. a sürgi gyakorlatot, törzsképzési tanfolyamokat és hasonlókat. Ebből néhány dolog tuti meg is valósul, mert az általános, összes rezidensképzést érintő átszervezésnek r is része.

Maga a képzés jelenleg úgy néz ki, hogy van 2 év törzsképzés, ebből 1 év klinikum és 1 év alapozó mikrobiosz, majd egy törzsképzési vizsga, és utána 3 év szakképzés. Ebből 1 év már teljesen szabadon választott lesz.

Gimisként vagy már orvosisként, esetleg végzettként érdeklődsz?

2020. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még az órákkal kapcsolatos kérdésedhez annyit hozzáfűzök, hogy ezt intézete válogatja. Hivatalosan már a gyakorlatokon tanulod, amit kell, a gyakorlatban ez nem feltétlenül jó. A mi grémiumvezetőnk pl. nagyon lelkes, ő hetente átbeszél velünk egy-egy témát, amihez küld anyagot előre, nekünk is kell keresni, ezeket megosztjuk egymással, és egy kellemes hangulatú beszélgetéssel átvesszük, ő elmagyarázza, ami esetleg kimaradna. A manuális dolgokat meg betanítják, azt senki nem várja, hogy tankönyvből tanulja meg az ember. Azért vannak lazulósabb hozzáállású gyakorlatok, ahol ráhagyják az emberre, mennyire érdeklődik, de ha jelzed, hogy érdeklődsz, kérdezel, segítenek és magyaráznak ezeken is.
2020. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon érdekel ez a vonal. :) Orvostanhallgató vagyok,háttérben szeretnék majd részt venni a gyógyításban.
2020. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!