Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok passziválni az...

Hogyan tudok passziválni az egyetemen ?

Figyelt kérdés
Felvettek a Pannon Egyetemre,viszont az iskolámban még van egy ötödik technikus évünk. Úgy lehet passziválni,hogy a Neptunon írok egy kérelmet,amit az egyetemen majd elbírálnak. Tudna valaki segíteni abban,hogy ezt a kérelmet hogyan kell megírni ?

2020. aug. 2. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
És most derült ki, vagy mi az istenért jelentkeztél akkor egyetemre????? Sehogy, nem lehet passzív félévvel kezdeni.
2020. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom melyik kar de a mik-en pár éve úgy volt, hogy a beiratkozás alkalmaval a beiratkozási lapon be lehetett jelolni a passziv jogviszonyt és nem kellett külön kérelem.
2020. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemfüggő, hogy lehet-e passzív félévvel kezdeni. Nálunk lehetett. Beiratkozás után tudsz Neptunban bejelentkezni passzív félévre. Így a hallagatói jogviszonyod megvan, de szünetel.
2020. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
A 2.es vagyok. Megnéztem a hatalyos tanulmanyi szabályzatot és nrm lehet az első félévet passzívalni csak szülés, betegség vagy más önhibádon kívül keletkezett ok miatt.
2020. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hallottam, hogy kell valami egyezményt írni ezzel kapcsolatban. Mármint nem az egyetemnek, hanem a másiknak.


Én idén végeztem az Okj-val(egy éves volt), és volt egy srác, aki egyetemre járt, de volt a sulival valami megállapodása.

Kb hetente 1x vagy 2x járt be OKJ-ra, meg a fontosabb dolgozatokat, de egyébként egyetemre járt(kiegészíteném,hogy neki a 2. éve volt OKJ-n, mert minket összevontak azokkal, akik más suliból jöttek 2018ban

).

2020. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Utólag nem lehet. De lehet passzív félévre menni. Lehet, hogy a Pannonon épp nem, de például a BME-n igen.
2020. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de a kérdésem nem az volt,hogy lehetséges e a passziválás. Beszéltem az egyetemmel,és lehet az első évet passziválni,csak kérvényezni kell.

Engem az érdekel,hogy a kérvényezés hogy működik.

2020. aug. 3. 11:54
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Úgy, hogy meg indokolod szülés, betegség és egyéb önhibádon kívül keletkezett ok. A technikusi 5. év szerintem nem tartozik ide de próbacseresznye. :) Gondolom érettségi után egy kérelem megfogalmazasa nem omoz problémát.
2020. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szeptember első heteiben be kell "aktiválnod" magad a Neptunban, mely azt jelenti hogy szeretnéd megkezdeni a félévedet. A te esetedben pedig a passzív lehetőséget válaszd ki, és ennyi az egész.
2020. aug. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy be kell iratkoznod!
2020. aug. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!