Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első félévet lehet passzíválni...

Első félévet lehet passzíválni egyetemen?

Figyelt kérdés
Sopronba szeretnék menni egyetemre a faipari mérnök szakra de elötte szeretnék kimenni dolgozni egy évet Németországba. Az a kérdésem, hogy egyböl az első 2 félévemet passzíválhatom e vagy el kell kezdenem a sulit és egy adott idő után tudnék csak passzíválni?

2018. nov. 24. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban nem lehet rogton az elso felevet passzivaltatni. Ha igen, csak komoly egeszsegugyi problema miatt.
2018. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy tudtam, hogy lehet, vagy legalábbis régen lehetett 2 félévet passziváltatni halasztási kérelemmel.

Ha nem engedik, akkor a papírjaidat egy év múlva add be, és jelentkezz akkor.

2018. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Soproni egyetemet konkrétan nem tudom. De a legtöbb helyen nem lehet. Nálunk lehetet.
2018. nov. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem rogton.
2018. nov. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteme válogatja. Nézd meg a TVSZ-t. De ha egy évig dolgozni tervezel, akkor miért nem csak akkor felvételizel, ha visszajöttél?
2018. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért jelentkezek egyből mert nem szeretnék emeltezni de 2020tól már kötelező lenne és ezt szeretném elkerülni a passzíválással.
2018. nov. 25. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Fontos, hogy az egybefüggő szüneteltetés időtartama nem lehet több mint két félév, továbbá a teljes tanulmányok során a passzív félévek száma nem haladhatja meg a 4 félévet. Az első szüneteltetésre továbbá csak az első félév sikeres teljesítése után kerülhet sor."


Tehát azonnal nem lehet, csak az első félév teljesítése után.

2018. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem..
2018. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
.
2018. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!