Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól igényelhetnek diákiga...

Mikortól igényelhetnek diákigazolvànyt egyetemistaként? A beiratkozás után vagy már úgy is, ha tudom, hogy felvettek de még nem vagyok beíratkozva?? 2019/2020 as tanévben nem rendelkeztem hallgatói jogviszonnyal, évkihagyás volt a tanulmányaimban.

Figyelt kérdés
2020. aug. 4. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem vagy beiratkozva, akkor kitől, honnan kérnél diákot??? Attól az intézménytől, aminek NEM vagy a hallgatója? És melyik ilyentől? Gondolom sok van.
2020. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Diákigazolványhoz szükséges a NEK-adatlap, amit az okmányirodában/kormányablakban tudsz igényelni. Egy NEK-azonosító öt évig érvényes, így ha neked van már ilyen azonosítód (nem azonos az oktatási azonosítóval!), akkor a Neptunban tudsz igényelni diákigazolványt a szorgalmi időszak első napjától. Ha nincs NEK-azonosítód, akkor először el kell menned készíttetni egyet a kormányablakba, majd ugyanezt a műveletet elvégezni a Neptun felületén.
2020. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van nek adatlapod és ha meglesz a neptunod akkor abban elinditod az igénylést, új diákigazolvany igényleskent. Azután amikor beiratkozol az ügyintézőt szépen megkéred, hogy legyen kedves egy ideiglenes diakigazolvanyt nyomtatni neked a rendszerből, ami érvényes addig, amíg az eredeti elkészül. Ez a normál eljárás a vírus hekyzetben emailen is el lehetett kuldeni. Olvastam itt a gyakorin, hogy egyeseket elküldött az ügyintéző és nem foglalkozott velük, de ebben az esetben meg azt javaslom, hogy irj a to vezetőjenek, hogy intezkedjen.
2020. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szegedi Tudományegyetem...
2020. aug. 4. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!