Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ápolástan gyakorlatról tapaszt...

Ápolástan gyakorlatról tapasztalatok? (orvosi)

Figyelt kérdés

Most vagyok ápolástan gyakorlaton, és őszintén szólva nem sok mindent engednek ágyazáson meg ágytálazáson kívűl. Másnál is így van? Vagy csak nekem sikerült ennyire rossz képet kialakítanom magamról, hogy ne engedjenek vért venni egyszer sem? (nem gyerekosztályon dolgozom)

Van olyan akihez ilyenkor lehet fordulni, panaszt tenni?

Ha most nem tanulom meg a vérvételt, infúzióbekötést, vénakanüláslást stb, azt lesz lehetőség más gyakorlaton (belgyógyászat, stb.) megtanulni?

Illetve hova lehet menni megbízásos szerződéssel dolgozni orvostanhallgatónak ápolói munkát végezni? Valami tippet tudtok adni, hogy hova érdemes, akár vidék, akár Budapest?



2020. aug. 4. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerős fia Bp-en a Szt. Ferenc kórházban volt ápolási gyakorlaton.

Mindent engedtek neki csinálni, miután betanították.

2020. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Kórház/osztályfüggő. Ez alkalommal sajnos rosszul választottál. Legközelebb kérdezz meg pár felsőévest, hogy hol érdemes gyakot csinálni.

Ne aggódj, később is lesz időd tanulni, gyakorolni.

2020. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam gyógyszerészinyári gyakorlatomon volt az, hogy teljesen mást csináltattak, aztán rákérdeztem, hogy akkor gyógyszereket(magikat) mikor csinálunk, s vették a célzást.
2020. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezz rá, hogy csinálhatod-e, vagy esetleg azt, hogybmegnézheted-e, s ott megkérhetnéd utána, hogy te is hadd próbáld meg.
2020. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ugyan kérdeztem már, hogy kipróbálhatom-e, mindig azt mondják, hogy majd később. Nézni legalább még engedik, ha épp nem küldenek el ágyazni..

Csak aggódok, mert pénteken vizsga lesz elvileg, és oké, hogy az csak egy beszélgetés lesz, de azért mégiscsak azért jöttem ide, hogy megtanuljam ezeket...

2020. aug. 4. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen járnak amúgy így, anno nekem az volt a pechem, hogy a valódi osztályos főnővér egész idő alatt pont szabadságon a volt, a helyettese pedig semmilyen szurkálós dolgot nem engedett, nem vállalta érte a felelősséget, mindig azt mondta, arra lesz még lehetőség. De ez igazából tényleg helyfüggő, én tavaly végeztem, október óta dolgozok kardiológus rezidensként egy nagyon jó helyen, és gyakorlatilag, most, rezidens koromban jutottam el egy olyan helyre, ahol mindent engednek, tanítanak nekem az ápolók, úgyhogy a vérvétel már egyre jobban megy, viszont pl. branült még itt se szúrtam egyet se, idővel azért azt is meg fogják nekem tanítani itt az ápolók. Úgyhogy szerintem bőven nem vagy még elkésve
2020. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sem engedtek sok mindent,mert siettek. Mondjuk nem tudom,hogy miért,hiszen sok dolguk nem volt.(reumatológián voltam)

Sok fásult,hisztis ápoló volt sajnos ezen az osztályon.

2020. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá többször hogy csinálhatnád-e.

Meg nem árt a jó munkaviszony kiépítése, akkor sokkal engedékenyebbek (pl. bemutatkozol rögtön első találkozáskor mindenkinek, nem pedig csak úgy ott állsz a fal mellett, részt veszel a beszélgetésekben stb.)

2020. aug. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!