Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik képzést válasszam?...

Melyik képzést válasszam? (nem tudok dönteni! )

Figyelt kérdés

1. Banki szakügyintéző (felsőfokú szakképzés)

2. Gazdálkodási menedzserasszisztens (felsőfokú szakképzés)


Valaki vett már részt valamelyik képzésen? Ha igen mennyire érezte nehéznek az elvégzését? Mindenféle tapasztalat, információ érdekel. Köszönöm, ha valaki válaszol.


2010. aug. 4. 13:45
 1/3 anonim válasza:
Szia! Én a bankit választanám. Egyszer régen elkezdtem a tanfolyamot, és nagyon tetszett, csak családi okok miatt abba kellett hanyom. De ha tehetném visszamennék rá! :)
2010. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem túl nehéz? Mert itt rengeteg modult látok és eléggé félek, hogy nem fog menni.


- általános, gazdasági és EU-s jogi ismeretek,

- EU ismeretek,

- mikro- és makróökonómia,

- üzleti tárgyalás és prezentáció,

- vállalat gazdaságtan,

- statisztika,

- nemzetközi gazdasági ismeretek,

- befektetési és értékpapír piaci ismeretek,

- államháztartási és közigazgatástani ismeretek,

- pénzügyi számvitel, controlling

- vállalati pénzügy,

- bankismeretek,

- pénzügyi piacok,

- adózási-, biztosítási ismeretek,

- nemzetközi számviteli szabványok és sztandardok,

- üzleti tervezés


Mondjuk gondolom pár modul kiesik, mert nemrég végeztem el a gazdasági és statisztikai ügyintéző képzést amiben voltak (gazdálkodási feladatok, pénzügyi és könyvvezetési alapfeladatok, ügyviteli feladatok, statisztikai feladatok).

2010. aug. 4. 15:32
 3/3 anonim válasza:

Első válaszoló:

Hát figyelj, nem azt mondom, hogy könnyű, mert nem az. Viszont szerintem tök jó szakma, és a hírekkel ellentétben jól el lehet helyezkedni benne. Én nem tudom, hogy hogy fogod tanulni, de én OKJ-ban kezdtem. Azt szoktam mondani, hogy inkább szenvedek 2 évet azzal, hogy mindent megtanuljak, minthogy bele se vágjak. Hiszen ha jobban belegondolsz 2 év az életedből nem sok, viszont utána jó kereseted lesz, és nem kell egy gyárban megdöglened! :) De nyugodtan gondolg át, hiszen nem tudhatom, melyik áll hozzád közelebb! Azt javaslom végezz el pár tesztet. Kérdésekre válaszolj, amik ezekkel a szakmákkal kapcsolatosak, és a végén kiderül melyiket akarod inkább! Hajrá!

2010. aug. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!