Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste Diákszámla vagy Cibezz...

Erste Diákszámla vagy Cibezz számlacsomag? Melyik jobb? Mindkettőnek vannak jó oldalai, szerintetek melyiket válasszam, ebben nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én az Erste-ben nyitottam számlát. Eddig az OTP-ben voltam, de az túl drága volt és elég unszimpatikus emberekkel találkoztam ott. Az Erste-ben igen kedvesek és segítőkészek voltak, illetve nagyon hamar kész lett a számlám (nem úgy, mint a CIB-ben vagy az OTP-ben). Itt magába foglalja a netbankot, a telebankot és az sms őr szolgáltatást is, a többi banknál (mint pl. a CIB) ezeket külön kell kérni.

A barátom CIB-es, és amikor csinálta a számláját mindenféle plusz (fizetős) szolgáltatásra akarták beszélni.

Illetve, ha most nyitsz az Erste-nél számlát, akkor kapsz 2e FT-ot és még a jogsid is kifizetik (ha nyersz a sorsoláson).

Ezek alapján (és a költségeket is beleértve) nekem az Erste érte meg a legjobban, így én csak ezt tudom ajánlani, de mivel mindenkinek más igényei vannak, így neked kell eldönteni, hogy számodra melyik bank szolgáltatás éri meg a legjobban.

2011. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanaz az a kettő, de pl a cibnél havi 2x tudsz bármilyen automatából pénzt felvenni ingyen, az ersténél meg csak 1x és csak erstésből
2011. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem Erste van, barátnőmnek CIB. Igazából nem az van, hogy egyik ebben, másik abban jobb, hanem a CIB valamiben jobb, míg az Erste semmiben sem(jó 1 dolog igen, ami miatt az Ersténél vagyok, lehet náluk diák értékpapír számlát nyitni, az átvezetés meg Erstés folyószámlára ingyenes).


Ez pl. óriási kamu:

"Itt magába foglalja a netbankot, a telebankot és az sms őr szolgáltatást is, a többi banknál (mint pl. a CIB) ezeket külön kell kérni. "


Ezek a legtöbb banknál, a CIB-nél is benne vannak a diákszámlában extra díj nélkül.


Ellenben CIB, MKB és Unicredit ha lekötnél esetleg pénzt, évesre 6-7% kamatot ad, míg Erste 4,5%-ot. CIB-nél ráadásul van egy ingyenes takarékszámla is a diákszámla mellé, amire ha legalább havi 2 ezer érkezik, akkor évi 6% EBKM, és ha leveszel róla pénzt, akkor csak a havi kamatot bukod(helyette arra a hónapra évesre számolva 2,5%, de Ersténél meg a havi lekötés ad ennyit!).


A "segítőkészségükről" meg inkább nem beszélnék, mert ennek a hozzászólásomnak 100-szorosát is tele tudnám írni a panaszaimmal. Szerintem az Ersténél, mint banknál még az OTP is korrektebb, de mondjuk az értékpapír részleg nem olyan rossz(azért azzal is vannak gondok).

2011. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és Erstéről még annyit, hogy mikor megjelent az új diákszámla, szándékosan azt hazudták, hogy a réginek is ingyenes lesz innentől a számlavezetése, ezért felesleges váltanom(másnapra kiderítettem az igazat, és a reakcióból tudom, hogy ki volt adva az ügyintézőnek, hogy hazudnia kell).
2011. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 segítőmen válasza:
Mindenben az MKB ajánlata tűnik a legjobbnak!
2012. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!