Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel tanult meg...

Milyen módszerrel tanult meg angolul aki önállóan képezte magát? Mármint tanfolyam, tanár nélkül.

Figyelt kérdés
Alapfokúm már van, önállóan szeretném tovább folytatni a tanulást és eljutni olyan színtre, hogy tudjak könnyen beszélni,olvasni. Nyelvizsgára nincs szükségem, csak használni akarom a nyelvet. Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik "otthon" tanultak meg. Milyen könyvet, technikát alkalmaztak és milyen lett az eredmény? (A menjek ki külföldre most a járvány miatt nem opció ezt senki ne ajánlja légyszi)

2020. aug. 10. 09:03
 1/5 striga válasza:
98%
Filmek angolul magyar felirattal, majd angol felirattal, utána csak angolul felirat nélkül. Olvastam angol könyveket, cikkeket, amit nem értettem lefordítottam. Kaptam neten külföldi barátnőket és angolul társalogtunk. Közbe-közbe használtam a Duolingót is.
2020. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] Ezt a technikát nagyon ajánlom, nekem bevált. Nekem az is rengeteget segített, hogy angolul gondolkoztam. Szóval sok sikert! :)
2020. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%
Nekem a számítógépes játékok adtak egy alapot, utána pont jött a japán kultúra és nyelv szeretete és elkezdtem animéket, mangákat nézni/olvasni. Itt a mangákat emelném ki: szótárral a kezemben leültem és mondatról mondatra mentem. Ismeretlen szavakat, kifejezéseket kiírtam - bár bőven visszatértek, szval egy idő után már ráállt az agyam. Ez elég "én" specifikus példa, de azt akartam kihozni belőle, hogy hobbi/érdeklődés nagyot tud dobni a lelkesedésen és motiváción.
2020. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húú köszi mindenkinek. :) Levelező társam az lesz mert lakik egy rokonom az USAban és ő amúgy sem szeret magyarul írni. Már mondta, hogy írhatunk egymásnak angolul. :)
2020. aug. 10. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segített a Speaky app ( netes oldal is van) a lényege hogy nyelveket tanulhatsz és persze taníthatod is. Belejavíthatsz a másik üzenetébe. És a másik is belejavíthat a tiédbe.
2020. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!