Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Villámolvasást el lehet...

Villámolvasást el lehet sajátítani tanfolyam nélkül? Könyv és hanganyag. Tapasztalat? Akár tanfolyamos is érdekel! Lehet ezzel a módszerrel tanulni? Tételeket pl vissza lehet mondani?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Villámolvasni olyan szövegeket lehetne és lenne érdemes, ami általában ismerős dolog, és aminek van "töltelék" része. Totál új dolognál, aminek minden szava fontos a következő szó hordozta jelentés megértéséhez, az első fél mondat után beragadsz a sárba. Egyetemi mateknél jártam - igaz, nem így, hanem hasonlóan, jegyzetelni próbáltam, a lényeget meghagyni, és azt vettem észre, hogy gyakorlatilag másolom a könyvet. :D

Valamint, inkább mint érdekesség, olyan szövegekre sem jó, amelyek nem átlag szavakból állnak, hanem ahhoz nagyon hasonló szavakból, de mondjuk egy betű eltéréssel, akár humor, akár más okból. Azokat úgy "kijavítod" gyorsolvasva, mint a pinty.

2015. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ó, igazán nincs mit, nagyon szívesen!
2015. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! angol szavak tanulásánál használtad már?tapasztalatod?igazság szerint nekem nehezen megy a tanulás,és azt olvastam ez segíthet.
2015. jún. 21. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!