Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Részletes választ arra, hogy...

Részletes választ arra, hogy milyen a jogi egyetem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt nyilván az alapképzésre. Milyen tárgyak vannak, mennyi “magolós” tárgy van, nagyjából hány előadás/szeminárium van egy szemeszterben és hogy személyes tapasztalatok alapján mennyire vagy mit ítéltetek nehéznek a tanulmányok során.

Illetve kiváncsi vagyok, mit gondoltok, lehet jól teljesíteni jogi karon úgy, hogy közben másik szakot is tanul az ember?

Kérlek azok kíméljenek, akik nem jártak jogra, én is hallok ezt-azt, de közvetlen tapasztalatok érdekelnek, nem másodkézből való vélemények.

Köszönöm!



2020. aug. 10. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, javaslom a kinézett egyetemek honlapján megnézni a mintatanterveket.
2020. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mintatanterveknek ugyan utána néztem, de név alapján a tárgyakról nekem nem igazán derült ki, hogy melyik mennyire igényli a “szóról szóra” tanulást vagy hogy melyik “buktatós” tárgy. Vagy hogy egyáltalán a gyakorlatra való tekintettel megfér-e egy másik egyetemi szak mellett
2020. aug. 13. 23:55
 3/4 anonim válasza:
Én csak idén kezdtem, de azt most megtudom neked mondani, hogy másik szakon tanulni jog mellett szinte lehetetlen. Bár nem tudom milyen szakra gondoltál de ha csak nem vagy kimagaslóan okos ember akkor nem javaslom. Magolós tárgy..? hát az egyetemes/magyar jogtöri, az nekünk 130 és 90 tétel. Ez a második évre már kiesik tehát érdemes bemagolni, amúgy is nem tudom ki lenne képes beletömni a fejébe 200+ tétel unalmas jogtörit.. Római jogot viszont oda-vissza kell fújni mert vizsgán 2 rossz szóért elküldenek haza. Tehát érdemesebb ráfeküdni arra ami több féléven keresztül tartó tárgy. Ja és a latin.. azt sem szabad elhanyagolni, sőt..
2020. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs alapképzés. Egyszintű, egységes, osztatlan 5 éves jogaszkepzes van.
2020. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!