Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az érettségi...

Hogyan zajlik az érettségi részletesebben?

Figyelt kérdés
Még csak 10.es vagyok de minél többet beszélnek a tanáraim erről annál jobban kezdek tőle félni. Hiába jött be hozzánk több végzős marhára nem értem miből áll össze az 500 pont az egyetemi felvételihez, és hogy mi az a duplázás például. Vagy hogy tényleg jobban megéri e a kéttannyelvű mint a sima. Rááadásul úgy érzem a "nagy napon" pont én leszek az aki mindent el fog felejeni.

2020. márc. 2. 20:22
 1/7 anonim válasza:
Az érettségi menetére vagy kíváncsi vagy a pontozásra?
2020. márc. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor most a pontszámításra vagy kíváncsi?
2020. márc. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontszámítás:


500=100+200+200

100-> pluszpont, emelt szintű érettségire, nyelvvizsgára, otdk első tíz helyezésére, fogyatékkal élésre jár


200-> tanulmányi eredmények. Magyar, matek, töri, nyelv, természettudományos tárgy utolsó két oktatott évének tanulmányi eredménye


200-> érettségi jegyek és százalékok. Ha mindenből ötös vagy és 100% ost írtál, akkor kapod meg a 200 pontot.


DUPLÁZÁS a tanulmányi jegyek 200 pontos blokkja helyett az érettségi eredményekből számítanak újabb 200 pontot.



Tehát a lényeg hogy az érettségi jól menjen. Abból is a felvételihez szükséges két kiemelt tantárgy, nem minden érettségi jegyet vesznek egyforma súllyal, ez azon múlik jóvá mész egyetemre.


A vizsgadrukk ellenszere a sok tanulás és biztos tudás. Járj annyi versenyre amennyire tudsz, hogy megszokd a vizsga jellegű szituációkat. Ha kérdezi a tanár, ki akar felelni, menj ki felelni, hogy gyakorold a szóbelit. Időnként nyisd ki a könyveidet, és a fejezetek végén lévő kérdésekre hangosan felelj magadnak. Fontos, hogy tényleg mondd ki a mondatokat, ne csak elkepzeld magadnak. Tükör előtt is csinálhatod, úgy még jobb. A színjátszó szakkör is javaslom, hogy megszokd a figyelmet.

2020. márc. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kéttannyelvű az egy oktatási rendszer, mikor pl a németet nem csak idegen nyelvként oktatják, hanem német nyelven tartják pl a földrajz órákat magyar helyett. És igen, ha szorgalmas vagy és odateszed magad, akkor megéri, de 10. osztályban már kicsit késő iskolát váltani, nem gondolod?
2020. márc. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom mi az mert olyan gimibe járok, ezért angolból emeltezni is fogok lol, de azért köszi a választ
2020. márc. 3. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a tanárok egy nagy hülyesége, hogy ijesztgetnek az érettségivel, hogy így de nehéz, úgy de nehéz... Bárkit megkérdezel, aki már érettségizett, megmondja hogy élete legkönnyebb vizsgája volt. Egyetemen bármelyik zh nehezebb, mint az érettségi, és még akkor nem említettem a vizsgát, szigorlatot stb.
2020. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Se egy köszönöm, se semmi..

Ilyenkor bánom, hogy koptatom a billentyűket.

2020. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!