Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2. Világháború? Többi lent.

2. Világháború? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A vírus miatt nem írtunk témazárót a 2. Világháborúból, el lett tolva szeptemberre.


Tanár nélkül, egy könyvre hagyatkozva nem tudom megtanulni, viszont nagyon fontos, hogy ötöst írjak.


Mivel tudnám profin tudni a 2. Világháborút úgy, hogy csak magamra hagyatkozhatok?



2020. aug. 11. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

"Tanár nélkül, egy könyvre hagyatkozva nem tudom megtanulni"

Nem bántásból, de remélem ilyen ésszel nem készülsz egyetemre.

Elolvasod a könyvet, jegyzetet készítessz (azaz kiírod a kulcsszavakat, vázlatosan felépíted a leckét). A folytonos újraolvasgatás nem sokat fog segíteni. Jó módszer, ha pár nappal a jegyzetkészítés után előveszel egy fehér lapot, és anélkül, hogy belenéznél a füzetbe/könyvbe, leírod, hogy mikre emlékszel (mint egy dolgozatban). Aztán veszed a könyvet, és magadnak kijavítod.

Fontosabb dátumok, események, nevek, helyszínek megjegyzéséhez készíts tanulókártyát: egyik felére a kérdés, másik felére a válasz. Ezeket lapozd át, csak akkor tudod biztosra, hogy tudod a választ, ha a válasz megnézése nélkül felmondod a választ magadtól. Az nem tudás, hogy megnézed a választ és mondod, hogy "ja, ezt tudtam volna, csak nem jutott eszembe".

2020. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Ez csak történelem. Bemagolod és kész.
2020. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Ezen mi olyan nehéz? Én tanár nélkül tanultam meg 2 év tananyagát, és nem csak törit, de minden tantárgyat. Szeptemberig simán megtudod tanulni, én 1 hónap alatt tanultam meg az egész könyvet, bár én gyorsan tanulok amúgy is, de ez csak a második világháború, nem olyan nehéz. Elolvasod a könyvben ezt a részt, értelmezed a szöveget, + még a neten is utána tudsz nézni, a youtubon vannak fent oktató videók, biztos erről is találsz valamit, ha mondjuk valamit nehezebbnek vélsz.
2020. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

Azért ne szedjetek szét...

2020. aug. 11. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket olvasd el+a tankönyv, az utolsó pedig vizualizálja is számodra


Ha ezt mind megteszed, akkor az 5-ös garantált és még izgalmas is lesz.



[link]


[link]


[link]


[link]

2020. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!