Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Többi információ lent

Figyelt kérdés
Szóval, 2 hónapja véget ért a nyár és a középsuliba amit idén kezdtem nem sikerült beilleszkednem. Elindult egy folyamat hogy magántanuló lehessek de az nem jönne össze mert úgy sem tanulnék + mivel egy ,,elit" iskola, rengeteget kellene tanulni. Most ott állok, hogy sulit keresek, egy mezőgazdaságit néztem ki ami csak 3 éves, ad szakmát és vannak ott exosztálytársaim, akiket jól ismerek. De az édesapám nem akarja hogy oda menjek. Elég zárkózott vagyok, búvalbaszott, csendes, és nehezen oldódok de akkor egész jól elvagyok. Akik ott lennének támasznak azok a haverjaim. Amelyik suliban eddig voltam nem volt egy ismerős se, és nem is bírtam megnyílni így ki is közösítttek. Szüleim válnak, ebből is adódik nehézségem. Tesóimnak van elég gondja, nem igazán van idejük rám. Édesanyám lemondott rólam. Szóval az a kérdés hogy így, hogy mindjárt itt a félév, és még nem is tudok az anyagból semmit + sulim sincs, mit kezdjek magammal? Mit csinálnátok a helyemben? Faterom azt akarja hogy abba a suliba menjek ami ő neki tetszik de ott nincs ismerősöm meg eléggé tanulni is kell, amivel még nem is lenne baj (4.6 volt 8.-ban az évvégi átlagom) de nem tudnék kire támaszkodni. Mindig rossz kedvem van, nincs kire támaszkodnom, ahol a barátaim vannak iskolában az nem tetszik, mert reálszakon vannak és a reál tantárgyakkal nem vagyok jóban. Egyedül az van ahol a haverjaim vannak de azt meg nem engedik. Mit kezdjek magammal? Nyáron töltöm a 16-ot amitől már munkaképes lehetnék, de azt sem engedi fater. Legyek öngyilkos? Vagy csak húzzak el és legyek ,,Bartos szerű" vándorfilozófus? Mit kezdjek most magammal? S.O.S. 15/f

2017. nov. 4. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanuljál! És 16 évesen még ne dolgozz...

Használd ki az időt a tanulásra, mert legalább 40 évig úgyis dolgozni fogsz

2017. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de hangosan vihogok a vándorfilozófusos ötleteden. Ez így ezen az éghajlaton tél kezdetekor igazán vicces ötlet, de betudom annak, hogy 15 éves vagy, még megbölcsülhetsz. De csak ha jársz iskolába. Meg ha nem leszel öngyilkos,ami most úgy veszem észre menő megoldási javaslatnak tűnik az önsajnáltató kamaszok körében.

Szóval, hogy mit tennék a helyedben? Megbeszélném apámmal, hogy mi a gondja az általam választott sulival, és ha értelmesek az érvei, miért ellenzi, akkor abbahagynám a hisztit, és szépen nekiállnék ismerkedni az új sulimban.

2017. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon naiv vagy, ha azt feltételezed, hogy az iskola azért van, hogy jól érezd ott magad. Az iskola azért van, hogy a későbbi nagybetűs életed kezdetére legyen a kezedben egy papír, amivel elindulhatsz.

De úgy látom, neked semmi nem jó jelenleg, és nem az iskolával van bajod, hanem a szüleiddel. Viszont ha ezt az iskolára vetíted ki, azzal csak a saját életed teszed tönkre, ugyanis a rossz eredmények rossz végzettséghez, rossz szakmához, középszerű - alacsony fizetéshez, nehéz élethez vezetnek, és nem, ezért nem a szüleid, hanem kizárólag magad vádolhatod majd tíz év múlva, mert te voltál az, aki tizenöt évesen mindent le$z@rt.

Viszont ha tanulsz, le$z@rod az osztálytársaid, kizárod a magánéleti problémákat, jó jegyeket szerzel, jó eredményre érettségizel, jó egyetemre vesznek fel, magas fizetésed lesz, jó munkahelyed és könnyebb életed.

Vegyünk egy alapesetet: egy egyszerű hipermarketet vagy raktárat. Vannak adolgozók, akik egész nap az árut pakolják minimálbérért, és vannak, akik az irodában ülnek négyszer annyiért, ha nem többért. Melyik szeretnél lenni?

Elég nagy vagy már, hogy elkezdd megoldani a problémáid, és elkezdd megtanulni: az életben senkit nem fog érdekelni, mi tetszik és mi nem. Csinálni kell, nincs más választásod.

2017. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Hasonló volt velem is, csak engem bántottak, nem kicsit, azért lettem magántanuló. Itt is rengeteget kellett tanulni, de törekedtem rá, hogy meglegyen a kettesem mindenből legalább az osztályozó vizsgákon!


Fejezd be a hisztit, és vagy járj be rendesen, vagy ha már el is késtél a tanulással, minimálisan minden anyagot próbálj megtanulni, legalább a kettesért. Nem olyan nehéz, még van pár hónapod rá. Vagy beszéld meg a szüleiddel az új sulit. Ennyi.

2017. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék el egy jó erős iskolából csak azért, mert kiközösítettek. (Csak hogy értsd: velem is megtették anno, így tudom miről beszélek.) Egyrészt nem csesznék ki magammal, másrészt pedig mi a garancia arra, hogy máshol jobb lesz? Tanulj, pótold be amit mulasztottál, gondolj a jövődre. Zárkózott emberként is lehet jövőd, kereshetsz jól, de ahhoz tanulnod kell.
2017. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy jó suliból szakmunkásba menni, az annyi, hogy 15 évesen lehúzod magad a WC-n.

2. Kb. 10 soron belül min. 3-szor emlegeted, hogy a "haverok lesznek majd a támaszaid" - megsúgom, nem lesznek. Amúgy az hátralévő életedben is mindig "támaszkodni" akarsz valakire? Ezt mégis, hogy képzeled? (Igen, engem is bántottak 2*2 évig (közben sulit is váltottam), aztán "lecsengett".) Meg kell tanulnod, hogy állj meg a lábadon egyedül.

2017. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudod mit tegyél? Ne válts iskolát. Kezdj el tanulni, szólj a tanároknak ha nem értesz vmit, lehet korrepetálnának. Egy a lényeg, ne futamodj meg.Plusz próbálj nem zárkózott lenni, hidd el sok múlik rajtad, de már úgy tűnik be sem akarsz illeszkedni ebbe a közösségbe. Apád meg barom lenne ha engedné hogy szakiskolába járj, vagy 16 évesen dolgozz. Addig tanulj amíg van lehetőséged.
2017. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi garantálja, hogy ott jobban éreznéd magad? Minden változhat, ahogy jöttek a barátok, úgy el is mehetnek. Egy a biztos az életedben, amit csak te tehetsz meg: minden reggel suli előtt beveszed a lesz@rom tablettát, levegőnek nézed azokat, akik piszkálnak (amúgy meg ez el fog múlni, mindig találnak valakit, aztán tovább állnak), és tanulsz kőkeményen a jövődért.


Mondom mindezt úgy, hogy egészen ovis korom óta, a gimi kezdetéig bántottak, piszkáltak. Mindig is jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, de az életem többi része abból állt, hogy minden nap hazamentem, megtanultam mindent, olvastam, aztán álomba sírtam magam. Ezek miatt ne akarjak leérettségizni és egyetemre menni? Minden tapasztalat hozzátesz valamit a személyiségedhez, erősebb leszel, csak nézz szembe vele.


L/19

2017. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindekinek
2017. nov. 5. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!