Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van aki idén pótvizsgázik?

Van aki idén pótvizsgázik?

Figyelt kérdés
Ti hogy bírjátok ezt a stresszt?:/

2020. aug. 13. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem most pótvizsgázok, de kellett jó párszor nekem is középiskolában. Frusztrált voltam, mert nem értettem hogy minek nekem megtanulni annyi stílust, verselemzést, költő életét (nekem irodalomból kellett 2x pótvizsgáznom), mikor úgy se fogom semmire használni azt a tudást. Aztán valahogy mindig átmentem, és az egyetemen illetve utána most a munkahelyemen értettem meg csak azt, hogy mi az a stressz. (Mert egyetemen 2x annyi tananyag jut egy félévre, mint középiskolában 1 egész évre. A munkahelyemen meg milliós károkat tudok okozni pár pillanat alatt, jobb esetben, rosszabb esetben meg páran belerokkan.) Szóval kitartást, ennél márcsak rosszabb lesz!
2020. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 1.: amire utalsz, azt hívják általános műveltségnek. Nem, valóban nem kérik ezeket tőled számon, de közvetett módon mégis bizonyítványt adsz magadról és a műveltségedről...


Kérdező: Szerintem idén nagyon kevesen futnak neki pótvizsgának. Többb helyen mintha hallottam is volna, hogy az elfogadott "protokoll" szerint idén nem buktatnak - de ez persze nem általános. Bárhogy is, kitatást hozzá!

2020. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezt mondták, hogy nem buktathatnak. Kicsit megnyugodtam, de persze próbáltam mindenből legalább a minimumot teljesíteni. Sikerült egy négyest összehoznom év végére, de ezzel még mindig nem kerültem sokkal közelebb a ketteshez. Aztán júniusban behívott a tanárom egy apró konzultációra, és elmondta, hogy meg kell buktasson engem, mert a teljesítményem nem haladta meg a kettes szintet. Elég nagy pofon volt, de legalább tanultam belőle:(
2020. aug. 13. 16:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság: nem szabad kicentizni, hanem tanulni kell mindig, minden körülményben!
2020. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Négyes válaszoló, nagyon igazad van.
2020. aug. 13. 17:40
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Eleget foglalkoztam már az oktatási rendszerrel, a tanári pad mind a 3 oldaláról, hogy ismerjem ezeket a sémákat.


Mikor kihirdették, már akkor sejtettem, hogy csődöt fog mondani az online oktatás. Persze ez még nem látszik igazán és a zuhanást mesterségesen lehet némileg tompítani, de a saját bőrömön tapasztaltam, hogy miképp vallott kudarcot a mostani (online) rendszer.

2020. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A távoktatás egy vicc, mert bátran kijelenthetem, hogy hiába ültem naphosszat a gép előtt, és próbáltam értelmezni a tanárok által elküldött anyagokat, sok tudás nem maradt meg a fejemben. Amikor ténylegesen ott ülök órán, egészen más. A diákok most eléggé magukra voltak utalva, főleg a mi iskolánkban, ahol a nyelvtanárokon kívül egyetlen másik tanár sem volt hajlandó hangos órát tartani. Küldték az anyagokat, és boldoguljunk velük. Ahol pedig egyik szülő sem értelmiségi, ott tovább nehezül a diák számára az anyagok otthoni feldolgozása. (Legalábbis én ezt tapasztaltam magamon.) A magántanárok a karantén idejére beszüntették a tanítást, online órákat pedig nem vállaltak. Kissé egyedül maradtunk sajna..
2020. aug. 13. 18:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A magántanárok szűkítették a kínálatot, az tutti, de azért volt 1-2, aki a járványhelyzet ellenére foglalkozott effélékkel.

Más kérdés, hogy a gyakorlati értelemben ebben a félévben nagyon megváltozott a magántanárok szerepe...


Alapvetően ugye matekból szoktak bukni az emberek, de konkrét óra megtartás nélkül ez még inkább így lehetett (volna). A tudás mindenesetre nagyon fog hiányozni, mert a következő évben mindig van anyagrész, ami az előző 1-2 évre alapoz.

2020. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem kimondottan tetszett a távoktatás. Így a legtöbb tárgynál jóval kevesebbet kellet a tanulással foglalkoznom, mert nem az volt hogy az óra fele azzal megy el, hogy akik nem értenek valamit azok folyamatosan kérdezgetnek, hanem így tudtam rendes ütemben tanulni. Egyedül az általános iskolásoknak lehetett ez rosszabb (pontosabban nem nekik, hanem a szüleiknek), mert ők lehet még nem tudnak maguktól tanulni. De középiskolában ennek már nem szabad gondot okoznia, annyira önállónak már mindenkinek illene akkor lennie, hogy magától meg tud birkózni egy ilyen feladattal. Ha nem, az se baj, legalább tudatosul benne hogy miben van lemaradva a kelleténél jobban. (Mi történelemből konkrétan 4 fejezet címét kaptuk meg, annyi adalékkal, hogy keressünk utána ezeknek és tanuljuk meg. Én Wikipédiáról, YouTube-os előadásokból, meg online cikkekből tanultam (könyvem nincs). Sokkal jobb volt így mint bent az órán, ahol a tanár elmond egy témáról egy csomó mindent, és akkor az úgy van és pont, mert így önállóan most több témánál is találkoztam sok lehetséges elmélettel, hiteles bizonyítékokkal amik megcáfolják az általánosan elfogadott elméletet. Szerintem a középiskolás tanításnak az a legnagyobb hibája, hogy mindent tényként közöl (főleg történelemből), aztán a valóság meg az, hogy egyáltalán nem biztos hogy úgy történt, mert sok minden ellene szól. Ezt persze a tanárok már meg sem említik, nehogy valaki is azt merje feltételezni, hogy nem is tudja pontosan hogyan van.)
2020. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nyilván történelemből, irodalomból, nyelvtanból sőt még valamennyire nyelvekből is el tudok boldogulni egyedül, mert ezek az erősségeim, ráadásul ahogy te, kilences válaszoló írtad, valóban egy csomó segédanyag áll ehhez nekünk rendelkezésünkre az interneten is. De aki reáltantárgyakból gyengébb, és segítségre szorul (mint például én), nem biztos hogy nagyon egyszerű dolga van egymaga megérteni az anyagokat tanári segítség, hangos órák nélkül. A tankönyvek gyakran túlbonyolítják a dolgokat, egy-két lényegre törő mondattal el lehetne egyszerűbben is magyarázni a dolgokat:/ Megértem én hogy kellenek a szakszavak meg minden, de jó lenne ha egy önállóan tanulni próbáló diák is világosan meg tudná érteni..
2020. aug. 14. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!