Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet tabletet...

Mennyire lehet tabletet használni egyetemi jegyzetelésre? Milyen tapasztalatotok van a Samsung Galaxy S6 lite modellel?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a modell, ráadásul van hozzá toll is és egész jónak tűnő jegyzetelő programokat lehet rá letölteni, meg a Word-öt is. A képernyője se kicsi, és gondolkoztam, hogy billentyűzetes tokot vennék hozzá.


Van aki esetleg ilyet vagy más tabletet használ az egyetemen jegyzetelésre? Tudnátok írni tapasztalatokat?


Esetleg van olyan jegyzetelős program, ami bejött nektek és ajánlanátok? Én a Samsung Notes-t és a OneNote-ot ismerem.


Bár eddig a kézi jegyzetelés híve voltam, azért kezdtem el gondolkozni ezen, mert mindig is zavart, hogy ugye a kézzel írt jegyzetet nem lehet utólag szerkeszteni, esetleg új bekezdéseket beszúrni. Többen mondták, hogy ők laptopot használnak, azonban nekem azt elég macerás lenne behurcolni, ráadásul az én laptopom elég lassú és van, hogy lefagy, de nem akarnék még újat venni emiatt. Notebookot nem szeretnék, ezért gondolkoztam a tableten.



2020. aug. 14. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább iPadot javasolnék és hozzá Goodnotes-ot vagy Notability-t.. sokkal jobban ki lehet használni, persze emellett ugyanúgy használthatsz Word-öt és OneNote-ot de én egyiken se tudtam úgy jegyzetelni, esetleg rajzolni ha kellett, mint az első kettőn.

Illetve ha nem töltesz le semmit akkor is tudsz ceruzával lenni vagy az alap jegyzetek appban is tudsz írni.

Goodnotes nekem azért szimpatikus, mert ppt-t be tudsz importálni és akkor pont ott és úgy tudsz jegyzetelni, mintha papírra írnál, képeket egyszerűen lehet beszúrni, átrendezni, színt váltani is könnyebb.

(Nekem 2018as 11”-es iPad Pro-m van, amit az apple oldalán felsőoktatási kedvezménnyel tudtam úgy megvenni, hogy az iPad, ceruza, tok volt annyi, mintha simán vettem volna az iPad-et. )

De sima jegyzetelésre jó egy sima iPad is.

Nézz szét, én innen szoktam ötleteket meríteni, gyorsabban megtanultam, hogy jegyzeteljek hatékonyan.


[link]


[link]


[link]

2020. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged próbáld ki mielőtt vennél ezért egy tablettet és ha tudsz rajta rendesen jegyzetelni meg ha úgy van ábrázolni vedd meg.
2020. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Én Tab S4-et használok jegyzetelésre és otthoni tanulásra. Semmi áron nem térnék vissza a füzet/golyóstoll pároshoz. Mindent S Pennel írok, billentyűzetes tokot nem használok, mert sok reál tárgyam van, ahol rajzolni kell, képleteket írni, és csak minimálisan kell összefüggő szöveget írni. Az app, amit használok a Squid. Szerintem ez a legjobb, de sajnos nem cross-platform, szóval PC-n, telefonon nem tudom olvasni a jegyzeteket, csak ha tableten feltöltöm a Drive-ba PDF-ként.


A billentyűzetes tokról vásárlás előtt mindenképp informálódj, mert például a Tab S4-hez magyar kiosztású nem is kapható tudtommal, ami humán tárgyaknál problémát okozhat.


Egyébként szerintem az S Penes jegyzetelés a legjobb. A Squid és a többi app is engedi kijelölni és átrakosgatni a paragrafusokat, komplett oldalakat szúrhatsz be, beállíthatsz oldalméretet, de lehet akár végtelen méretű oldalad, ahol sosem fogy el a hely vízszintesen sem. Szóval itt is van szabadságod. Nem beszélve azokról az apróságokról, amik nem csak hasznosak, de menőn is néznek ki. Például be lehet állítani, hogy az ujjaddal tudj radírozni + ugye az S Penen van még egy gomb is, amire szintén beállíthatsz egy eszközt, mondjuk a kijelölést. Így megspórolod a szoftveres váltogatásokat.

2020. aug. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!