Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségi angol...

Történelem érettségi angol nyelven, miből tanuljak?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű gimnáziumba járok és kötelezik, hogy angol nyelven tegyem le a történelem érettségit. Nem találok olyan könyvet ami rendesen le adná ANGOLUL az érettségihez szükséges anyagot, a tanáromra és jegyzeteire meg sajnos nem lehet számítani, esetleg aki szintén angolul fog érettségizni vagy érettségizett történelemből tudna tippet adni, hogy hogyan készüljek fel? Köszönöm:)

#érettségi #történelem #történelem érettségi #történelemkönyv #angoltörténelem #angolnyelvűtörténelemérettségi
2020. aug. 17. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly érettségiztem, szintén Angolul. Nekünk FIGECZKINÉ SZABÓ MÓNIKA, FAZEKAS KRISZTINA-HISTORY sorozata volt meg papír alapon, most digitálisan is be lehet szerezni ha jól tudom.


Az írásbelire én a sima magyar OFIs tankönyvekből készültem. Elolvastam a leckéket, utána angolul összefoglaltam a fontosabb részeket amik kellettek. Minden lecke után benne van,hogy milyen fogalmak és évszámok kellenek az érettségihez. Ezeket szerintem jegyzeteld ki. A tankönyvben szereplő összes évszám ami kötelező benne van az atlaszban is, csak néha el vannak dugva... mikor tanulod azokat,mindenképpen keresgesd meg őket a térképen, ha nem jutna eszedbe valami,tudd hogy hol kell keresni.

Az esszénél megvannak a szempontok mikre kellene figyelni ( talán az érettségi javítókulcsában megtalálod), olyanokra gondolok, hogy először térben,időben kell elhelyezni a dolgokat stb...


A szóbeli sokkal egyszerűbb szerintem, megvannak a témakörök,nálunk a tanár sokszor utalgatott, hogy mire kellene több hangsúlyt helyezni.

Előtte írtam egy-egy vázlatot mindegyik lehetséges témához (nem hosszút,kb.fél oldalt). A zanza.tv videóit is ajánlom!

2020. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!