Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesterképzés felvételijénél...

Mesterképzés felvételijénél miért van felvételi elbeszélgetés? Vagy ez pontosan mit takar?

Figyelt kérdés
Ezt kíváncsiságból kérdezem,mert olvastam annak az egyetemnek az oldalán ahova menni fogok alapképzésre,csak megnéztem milyen mesterképzésekez indítottak most,és mindegyikhez ez volt írva,és kicsit olyan mintha nem a szóbelit takarná,de lehet így hívják:D

2020. aug. 19. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk annak idején adtak ki elolvasásra szakirodalmat, de igazság szerint csak egy egyszerű beszélgetés volt. Ki vagy, honnan jöttél, miért oda jelentkeztél stb. Ez volt 2015-ben, Nyíregyházán.
2020. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez mesterképzésenként változó. Mi kaptunk egy listát, ami lényegében egy lista volt alapszakos tantárgyakról, hogy ezek a témakörök vannak a felvételi elbeszélgetéseken. Nyeltem is egy nagyot, hiszen 20-30 tantárgy fel volt sorolva, konkrétum nélkül, alig tudtam rá készülni, hiszen államvizsga után 1 héttel volt a felvételi.


Nem tudtam, hogy mit mennyire mélyen kérdezhetnek. Maxpontos lett a felvételim (azthiszem csak nekem, amit nem is értek), mivel nagoyn általános szakmai intelligenciára voltak kíváncsiak.


3 témakört kiválasztottak, és 3 kölönböző tanár tett fel random kérdéseket, de inkább témaindítókat, hogy beszéljek róla.

2020. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok, el ELTE-TTK volt.
2020. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elte TáTK-n nekünk két könyvet adtak ki és abból kérdeztek, de nem vérre ment. Olyat is hallottam akinek (bme) a záróvizsgája volt a felvételi elbeszélgetés is. Minden szak máshogy csinálja. Nyilván attól is függ hogy az adott mesterre 300 vagy 5 ember jelentkezik átlagosan.
2020. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi sem volt. Aláírták a papírt majd mondta a tanárom, hogy úgyis a legalacsonyabb pontszám lesz a ponthatár.
2020. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!