Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémiára felkészülni a...

Emelt kémiára felkészülni a nulláról 2 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Lehetséges? Ha fordítok rá napi több órát is és heti 2-3 alkalommal tanárhoz is megyek? Most a szóbeli lehetséges hiánya miatt könnyebb lehet, mert csak írásbeli lesz.

2020. aug. 21. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Kémiából pont a szóbeli a “jó”, mert azzal lehet nagyon jól felhúzni a pontodat. Írásban a számolás a legnehezebb, mindig ezen úszik el sokmindenkinek az eredménye.. Sajnos azt kell mondjam, hogy nekem 1 év fakt is kevés lett volna, pedig rengeteget tanultam rá, 2 hónap irreálisan kevésnek tűnik.
2020. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, mi a célod. Ha csak a 45%-ra hajtasz, hogy a plusz 50 pont meglegyen, talán sikerül.

A szóbeli kémiából tényleg csak felfelé húzza a pontokat, a többi tárggyal ellentétben. Én most tavasszal szóbeli nélkül érettségiztem, és pesszimista létemre úgy gondolom, legalább 5 pontot nyertem volna, ha megtartják. Van viszonyítási alapom, mert nem ez volt az első kémia emeltem.


Vissza térve, ha orvosit, vagy ahhoz hasonló ponthatárú szakot céloznál meg, ha átlagosan jó képességű vagy is valószínűtlen, hogy sikerül 60%-nál többet elérned. És nem azért mert buta vagy, csak egyszerűen ez olyan tárgy, amit muszáj rendesen átlátnod, hogy egy magasabb szintre juthass a feladatmegoldásokkal. Ami ugye a jobb százalék kulcsa.


2 hónap kevés, és bármennyire oda teszed magad, és készítesz napi 10-12 órás tanulási tervet (tudom, csináltam), képtelenség tartani magad hozzá, és épp a terv meg az idő hiány fog egyre jobban stresszelni, hogy az amúgy hasznos tanulással eltöltött idő helyett csak idegbeteg legyél a vizsga előtti 3 hétben.


De azért néhány tipp, hogy ha mégis mennél, és elég a 45%.

Szánj egy egy hetet a mozaik 11-12 és a Villányiféle emelt kemia könyv elolvasására. Próbáld megérteni ami benne van, ha az egyikből nem jön össze, ugyan azt a részt keresd ki a másikból, hátha ott érthetőbben van megfogalmazva.

Kezdd el oldani az emelt számolásokat, nagyon vadul. Ha az megy, fél siker, de sajnos a számoláshoz kell az elmélet is, szóval a tankönyvekkel muszáj össze barátkozni.

A számolásokról annyit, hogy gyakorlást igényelnek, sok gyakorlást. Ha nem volt jó tanárod, akkor magadnak kell észre venni a sémákat az adott feladat típusokban. Pl ha tudod, hogy az egyiknél ki tudtad számolni majdnem az egészet, de a koncentrációt már nem tudtad megadni, vedd elő az ötösöm lesz kémiábólt és oldj meg 5 db koncentráció számolásos feladatot. Ez ad annyi rálátást a dologra, hogy a későbbiekben a koncentrációs részfeladatok ne okozzanak gondot. Az emelt számolási feladat nem más, mint sok különböző típus feladat össze gyúrva. Ha valamelyik rész nem megy, akkor azt gyakorold, ne hagyd félbe, mert akkor legközelebb ugyan úgy nem fogod tudni megoldani. És igazából csak egy maroknyi típus van, amit ismerned kell.

Szerintem a kellemes feladatok (idén pont nem) az elemző, és a szövegesek. Ezekre a legkönnyebb pontokat kapni. Az elemzőhöz olyan 70% tudás, 30% szerencse kell. A szövegeshez meg általában fordítva. Ezeket is érdemes gyakorolnod, ha már rosszul vagy a számolástól, igazán üdítő tud lenni.

2020. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Én sem elkeseríteni akarlak, de szerintem sem reális. Én ilyen január körül kezdtem (lélekben) készülni a tavaszi érettségire, szóval ilyen 3.5 hónapom volt. Nekem sem volt semmi alapom, a középiskolában tanultak közül nagyon kevésre emlékeztem.

Az is igaz, hogy én nem jártam tanárhoz. Talán esetleg tanári segítséggel másabb, de napi szinten több órákat kellene foglalkoznod vele.

Az a baj a kémiával, hogy nagyon komplex és az alapok nélkül el van veszve az ember, az alapokat meg nem megtanulni kell, hanem megérteni. De ha ez nem lenne elég, baromira nagy mennyiségű tudásanyagot várnak el, amiket viszont meg már magolni kell (szín, előfordulás, felhasználás stb). Ezt szorgalommal lehet, be lehet hozni ennyi idő alatt, viszont a számolásra nincs mentség.

Az írásbelin elérhető pontszámok kb. a fele számolás. Emiatt a szóbeli nagyon sokat javíthat. Sokan nem szeretik, mert félnek, pl. a kísérletektől, pedig azokat csak be kell tanulni (írásbelire is tudni kell), de ennek ellenére a legtöbben tudnak javítani a szóbelivel.

2020. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Az előzőeknek teljesen igazuk van. Én 2 év alatt készültem fel (fakt+magántanár). A számolások egy, vagy pontosabban nagyobb részét, magam sajátítottam el. Igazából így tudtam átlátni az anyagot és megérteni. Ez 11. nyarán volt, eléggé produktív voltam, sikerült több témát is átvennem, de nekem utána kellett volna azért egy nagy lapát ismétlés, ami az elméletet és a szervest illeti, hogy érettségire elmenjek. Ha begyakorolja az ember az Ötösöm lesz-ből a feladatokat, észreveszi, hogy az érettségi a különböző típusfeladatokat összekapcsolja. Sőt, van olyan, amikor az Ötösöm lesz-ben nehezebb és bonyolultabb feladatok vannak, mint érettségin😄

Én a te helyedben a számolásokat venném át nagyon, de mivel az elmélet sincs annyira még meg, kicsit nehézkes.

Sok sikert!🍀

2020. aug. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. aug. 22. 04:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, láttunk már csodákat, de tényleg nem lesz könnyű. Én azért biztos elkezdeném, és megnézném, mire jutok. Ha kell segítség, mindenképp írj, segítek bárkinek!
2020. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon kedves tőled!
2020. aug. 23. 20:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, elmentél végül? Van valami update?
2023. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
50% lett. Az elmélet hibátlan lett kb., de a számolásnál alig értem el pontot.
2023. márc. 15. 00:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!