Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt jól értem a kreditekkel...

Ezt jól értem a kreditekkel kapcsolatban?⬇️

Figyelt kérdés
Tehát fél év alatt 30 kreditet kell teljesítenem, akkor felveszem a kötelező tárgyakat, és ahhoz + annyi kötelezően választhatót, hogy meglegyen a 30?

2020. aug. 21. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a 30, csak ajánlott, de előfordulhat, hogy egyes félévekben kevesebb, illetve több, mint 30 jön össze a kötelezőkből, ezt -ahogy te is írtad - kötelezően választhatókkal, illetve szabadon választhatókkal LEHET pótolni, szóval nem kötelező, de lehet. Ez inkább a normális haladáshoz egy iránymutatás. Ami fontosabb az a két félév alatt összegyűjtött 36 kredit (plusz amilyen átlag neked kell a szakodon), hogy ne soroljanak át önköltségesre.
2020. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Átlagosan annyit, ha nem szeretnél csúszni.

Semmi sem zárja ki például hogy egyik szemeszterben 40 kreditet teljesíts, a következőben csak 20-at.

2020. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy van ahogy írták előttem csak ajánlott annyi kredit hogy dehogy kifussál az időből, nekem pl. ebben az évben csak 29 kreditet tudtam összeszedni szemeszterenként de ez azért volt mert elfogytak a helyek néhány órán vagy rosszul indították később meg már csak kevesebben tudtunk jelentkezni. A kötelezőeket és kötelezően választhatókat felveszed minden évben abból nem fog összejönni 180 kredit a végére, mert úgy van megcsinálva ezért is vannak szabadon választható órák plusz még majd a befejező szemeszteredben az államvizsgák ami sok kredit (általában 27 kredit).
2020. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!