Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most kezdem az egyetemet, és...

Finnyanaomi kérdése:

Most kezdem az egyetemet, és akárhol olvasom nem találok konkrét választ, hogy mennyi kredit kell egy félévbe. Nekem most csak 22 lesz. És, az is érdekelne, hogy egy évbe mennyi kredit kell?Állami ösztöndíjas vagyok. Okoskodók és óltogatók kíméljenek

Figyelt kérdés
Nyíregyházi Egyetem, Tanító szak, Levelező
2020. aug. 24. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól tudom 1 évben 36 kredit kell hogy bent maradhass az államilag támogatottban. Amúgy olyan 30 kreditet ajánlanak hogy félévente meglegyen de ez nem kötelező csak úgy nehéz lesz összeszedni a 180 kreditet a végére.

Amúgy biztosan mindent felvettél? Mert nekem is kevés volt de ha kb. mindent felvettél akkor megvolt 30 kredit körül.

2020. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
1 évben 36 kredit kell igen.
2020. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Általában az optimálisan teljesítendő fele a cél, de nem minden félévben szokás nézni, csak 2-3 után. Szóval ha a tantervben pl 30 kredited lenne, akkor min 15.
2020. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Valóban 36 kredit kell egy évben ahhoz hogy bentmaradj. Az ideális a félévenkénti 30 lenne. Ilyenkor, ha látod, hogy ennyivel kevesebb van, akkor érdemes még felvenni 1-2 kötvált vagy szabvált. De persze nem muszáj, csak így a későbbi félévekben több tárgyad lesz.
2020. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél fel választható tantárgyakat, 29-30 kredited legyen meg a félévben, a KKI számításnál jól jön majd.
2020. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Köszönöm a segítséget. Minden kötelező tárgyat fel vettem, szabadonválaszthatóak meg már beteltek és nincs várólista se. Akkor marad így, gondolom, és majd a következő félévbe behozom.
2020. aug. 25. 12:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszoló. Sajnos minden kötvált és szabvált is betelt már, pedig már tegnap reggel 9kor felvettem az órákat, de így legalább tudom, hogy legközelebb hamarabb kell. Neked is köszi a segítséget, és a többi válaszolónak is.
2020. aug. 25. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Első félévre ez bőven elég, bele kell még szokni az egyetembe meg ilyenek, később be tudod majd hozni.
2020. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!