Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes így megpróbálnom a...

Érdemes így megpróbálnom a vizsgát, vagy inkább el se menjem? De úgy halasztanom kell 1 évet..

Figyelt kérdés
Szóval az egész történetem ott kezdődik, hogy végzős lettem alapképzésen. Jól ment minden eleinte, aztán jött a koronavírus, bezárták a sulit. A záródolgozatom elvette minden energiámat, mert a konzulensem nem segített semmiben. Eközben teljesen kétségbe voltam esve, mert a párom külföldi, nem láthattuk egymást bizonytalan ideig. Végül a munkámat elfogadták, levizsgáztam az szemeszter végi tárgyakból és 1 hetem volt felkészülni az első államvizsgára. Közben megemlíteném, hogy folyamatosan stresszeltem. Az első tárgyból sikerült levizsgáznom és a munkámat is megvédtem. Közben a párom kórházba került. Ekkor egy tárgyra nem mentem el vizsgázni. A harmadik tárgyból buktam. Most 2-ből vizsgázok 2 egymást követő napon, úgy hogy az egyik tárgyból alig tudok valamit, mert amit már tanultam arra sem emlélszek... Jelenleg teljesen kivagyok már fáradva, eddig is már nehezen ment a tanulás, pedig eddig jó tanuló voltam. Most pedig magamra se ismerek... Adjatok valami tanácsot.

2020. aug. 24. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is el kell döntened, hogy akarod-e a diplomát. Ha igen, akkor halassz egy félévet.
2020. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni (nem minden hasonló tapasztalat nélkül), hogy ha nem mész el, akkor esélyt sem adsz, hogy meglegyen, míg ha elmész, akkor kaphatsz szánalomkettest, lehetnek jófejek a tanárok és segíthetnek, lehet szerencséd és tudhatod egy kettesre, stb. Azttán ha mégsem lesz meg, akkor is ugyanott tartasz, mintha nem mentél volna el.


Egyébként nálunk ha valaki nem megy el vizsgára és nem visz orvosi igazolást, pótvizsgára sem mehet.

2020. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es Nálunk is így lett volna, hogy nem engednek pótvizsgázni ha nem megyünk el és nincs nyomós oka. De mivel van egy olyan lehetőség, hogy kérvényezzünk más időpontot, de ezt a lehetőséget a tanulmányin szándékosan eltitkolták, így úgy vették mintha buktam volna.

Amit viszont írtál az igaz, nincs mit veszítenem.

2020. aug. 24. 21:20
 4/4 A kérdező kommentje:
1-es halasztani nem szeretnék, ha csak nem muszaj, vagyis ha csak nem bukok meg. Nem tudom mit csinálnék abban a félévben meg a szüleimnek se szeretnék csalódást okozni...
2020. aug. 24. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!