Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kaptam egy rég nem használt...

Kaptam egy rég nem használt 220 voltos,550 wattos hidrofor motort. Kb 30 éves. Megpróbáltam elindítani, de csak zúgott. Van vele 5, párhuzamosan kötött 4,2 uF indítókondenzátor. Vajon ez lenne a hibás?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom megállapítani,hogy a kondenzátor jó vagy rossz?Amint írtam a motor kb 30 éves,ennyi ideig bírják a kondenzátorok?Ha kicserélném a kondenzátorokat egy darab új 21 uF indítókondenzátorra, lenne esélye,hogy a motor elindul?
2017. dec. 14. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eredetileg három fázisú a motor?
2017. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem,egyfázisú.
2017. dec. 14. 16:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kondenzátorok hajlamosak a kiszáradásr és elvesztik kapacitásukat!

Új bekötésével lehet, hogy elindul, ha egyébként a forgórész nem szorul.

2017. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a kondi-hiba. Csak nagyjából azonos kondival indul. Lényeges eltérés leégetheti a motort.
2017. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A forgórész nem szorul.Megpróbálom egy új kondival.Ha úgy sem fog menni, mi lehet a baja? Az is lehet,hogy ki van égve az állórész tekercselése?A forgórésszel lehet valami,az ki tud égni?
2017. dec. 14. 17:06
 6/11 anonim ***** válasza:
A forgórészben nincs tekercs, ott nem lehet gond!
2017. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha megkülönböztethető a kondenzátor, segédfázis, főfázis, akkor a kondenzátort és a segédfázist kikötve a motor tengelyére kell csavarni pár menet madzagot, majd a főfázisra kakaót adva a madzaggal berántani. Ha ellenkezés nélkül felpörög, akkor legalább a főfázis jó. A segédfázison ellenállást kéne mérni, az általában nagyobb, mint a főfázis, de nem feltétlenül, viszont nem lehet nulla, meg zárlat sem lehet a testhez.
2017. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha a kondenzátort kikötöm, ezzel nem szakad meg a segédfázis áramköre is?, úgy tudom sorba van kötve a kettő.
2017. dec. 18. 11:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát pont ez a lényeg. A segédfázis az elinduláshoz kell elsősorban. Aztán majd esetleg kell üzemi kondenzátorral a jó hatásfokhoz is terhelve (ha arra méretezték!), de most nem terhelésről beszélünk, hanem arról, hogy leégett-e a főfázis.
2017. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy írja rajta hogy C - 20uF.Ezek szerint ekkora inditókondi kell hozzá?Még miket lehet róla leolvasni?
2017. dec. 18. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!