Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam matekbol, szamithat...

Megbuktam matekbol, szamithat valamit egy matek felmenteses papir?

Figyelt kérdés
Ha jol emlekszem dyscalculia-s vagyok, masodeves a gimiben azaz 10.-es es sajnalatos modon megbuktam, idaig nem adtam be ezt a papirt a tanaromnak, mert altalanosban is kineztek hogy hulye vagyok. Lehet jogosan, de kulon feladatokat irtam dogaban stb. Ha bevinnem ezt a papirt mentesitene a vizsga alol, vagy esetleg pontozast nem vennek olyan komolyan? Koszi a segitsegeket.

2020. aug. 24. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érvényes még a papír? Ez fontos információ a felmentésekkel kapcsolatosan. (Én 11. osztályig 2 évre szóló papírokat kaptam, utána jött a tanulmányaim végéig érvényes papírok.) Ha lejárt nem tudod felhasználni már semmikor, akkor új vizsgálat kell. Viszont, ha jártál vizsgálaton akkor az iskolának is kiküldik, így nekik is kellett volna tudniuk róla.


Ilyen papírt nem jó "eltitkolni", mert egyrészt sok szenvedéstől (pl bukástól)megkimélheti a diákot. Én nem hiszem, hogy most így elfogadnák már. Júniusban még simán elfogadták volna még, sőt az utolsó tanítási napon is(nálunk már volt rá példa, hogy akkor jött meg a papír és a diák megmenekült a bukástól).


Holnap hívjátok fel az iskolát vagy menjetek be megkérdezni, mert pontos információt csak ők tudnak mondani.

2020. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán ne szégyelld, ha ilyennel kell együttélned, semmi baj nincs vele. Az, hogy a tanár mennyit enged, attól függ mi van a papírodon. Ha teljesen felmentett vagy alóla, valószínűleg nagyot fog nézni, hogy erről eddig ő miért nem tudott. Nálunk van még olyan lehetőség, hogy több időt kapnak egy dolgozatra/ kevesebb feladatot kell megoldaniuk ugyanannyi idő alatt.

Szerintem még a vizsga előtt, lehetőleg minél hamarabb keresd fel a tanárod (esetleg beszélj előbb az osztályfőnököddel, ha olyan típus hogy segítene), hogy ez a helyzet és mit lehetne tenni, ne a vizsga napján állíts be úgy, hogy "bocsi de amúgy ilyenem is van". Ügyesen!:)

2020. aug. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! =)
2020. aug. 25. 01:35
 4/8 anonim válasza:
100%
Hol végezték a vizsgálatot?
2020. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Kellett érte fizetned?
2020. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg diák valaki addig ingyenes. Általában 16 éves korig küldenek el vizsgálatra diákokat az iskolákból. Minden megyében végzik, általában a megyeszékhelyeken, illetve bizonyos városokban a nevelési tanácsadóban is.(Mind a két helyen jártam már többször 12 tanév alatt, mert időnként meg kell újítani a papírokat.)


A felnőttnek Budapestre kell menni és azért már fizetni kell, hogy kapjanak róla papírt. A pontos árát nem tudom.

#1

2020. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában 16 éves korig küldenek el első vizsgálatra... *


Rosszul írtam véletlenül.

2020. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi, egy kisvarosban volt a papirozasom, kozben meglett a potvizsga is nagy szerencsemre
2020. szept. 6. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!