Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskola vagy egyetem?

Középiskola vagy egyetem?

Figyelt kérdés
A véleményetekre lennék kíváncsi, kinek milyen "élmény" a középiskola, illetve az egyetem ha egymáshoz viszonyítjuk őket? Melyikre hogy emlékeztek vissza, melyikkel kapcsolatban van több jó, illetve rossz emlék?

2020. aug. 24. 22:45
A kérdező szavazást indított:
Középiskola
Egyetem
44 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Egyetemet mondanám a kisebbik rossznak.

24F

2020. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Uh ez érdekes :) Nekem az egyetem a tanulás szempontjából jobban tetszik, mert itt már nagyobb a szabadságom, jobban be tudom osztani az időmet, a saját tempómban haladhatok. Ez már az ember saját választása és ideális esetben azt tanulja, ami érdekli. Lehet felvenni egész jó szabválokat is. Valamint én kolis vagyok és azt is nagyon szeretem, az egyetem épülete és környezete is nagyon szép, picit komolyabb a hangulat és van egy ilyen “egyetemista vagyok” érzés :) Viszont közösség szempontjából én a középiskolát sokkal jobban szerettem, az egyetemen már nem is nagyon van közösség, szerintem nehezebb kapcsolatokat kialakítani és úgymond tartozni valahova.
2020. aug. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal jobb az egyetem
2020. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Számomra a középiskola szörnyű volt. Az én általános iskolai osztályom nyolcadikra egy nagyon jó közösség lett, így a gimnáziumi osztálytól is "ezt vártam el" de itt ez valahogy nem működött. Az osztály tiszta szektás volt nagyjából 3-4 nagyobb csapat volt, folyton csak azon belül beszélgetett mindenki a másikkal. Persze nekem is lettek itt jó barátaim de az évfolyam másik osztályaiból. Tantárgyak szempontjából is azt mondom rosszabb volt, mert ugyan nem volt félévente vizsga, de voltak azok a tárgyak amik egyáltalán nem érdekeltek es sajnos én olyan vagyok ha valami nem erdekel azt nagyon nehezen tanulom meg. Ilyen persze van egyetemen is de lényegesen kevesebb, illetve itt nagyobba tét is. Egyetemen a közösség is jobb, szabadabb vagy úgymond, és itt már te irányítod az életed vagy legalább részben. Egyetemen természetesen a vizsgaidőszak a nagy negatívum, a szivatós tárgyak miatt, de engem nagyonösztönöz az, ha valamiből szóbeli vizsga van, mert a szóbeli érettségin rájöttem, hogy valamiért azokat szeretem :D írásbeliknél pedig bevallom öszönöz a pénz. Ami még negatívum volt nekem az egyetemen, az hogy eleinte nagyon kellett spórolnom, alig ettem normális kaját, mert semmit nem tudtam főzni és mivel kissé hipochonder vagyok nem mertem mirelit kajákat venni :D 3 hetente jártam haza így a hűtőt se nagyon tudtam feltölteni úgyhogy nagyon egyoldalúan ettem (tészta, bulgur, rizs, kuszkusz, zöldségkonzerv) :D
2020. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!