Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit kell tanulni középfokú...

Mennyit kell tanulni középfokú magyar és töri érettségikre, hogy meglegyen a kettes?

Figyelt kérdés

Duplázni fogok (infó emelt + matek közép) és ezért a töri és a matek érettségiken csak a kettes kell.

Infóból és matekból úgy számolom, hogy simán meg lesz a 90+% ezért pontjaim lesznek bőven.

Rühellem a törit és a magyart is. Bár eddig mindig ötös voltam belőlük, mert egy egy doga anyagát meg tudom tanulni, de 1-2 nappal később már az 5%-ára sem emlékszem. És egy erős gimibe járok (azt hiszem 10. körüli legjobb gimi az országban) szóval gondolom nagyobb az elvárás, mint a legtöbb suliban.

Szóval mivel duplázok, csak annyit akarok tanulni, hogy kényelmesen meglegyen a 2-es vagy 3-mas és a többi energiámat arra akarom fordítani amit később majd az egyetemen tanulok(infó matek fizika).


Mennyit kéne tanulnom a 25%-hoz? Hogyan készüljek fel ezekre az érettségikre?



2020. aug. 25. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem tanulni kell, hanem tudni!
2020. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
aj istenem egyes. a törihez nincs ötletem, de a magyar írásbeli nagy része szövegértés , józan ésszel kikövetkeztethető. akkor van az elemzés, mindenképp válaszd a novellát. a versnél sziigorúbbak szerintem, meg nehezebb , mert a nagy részét senki nem érti, és ha rossz vagy mgyarból inkább tűnik bullshitelésnek amit írsz. novella elemzéshez meg azt javaslom, hogy szépen fokozatosan nézd át a volt érettségi feladat novellákat, és készíts magadnak óvodás jegyzeteket. pl van egy szereplő, milyen tulajdonságai vannak? mi a történet? tetőponthoz segítség novellaelemzésben: hol a legmeghökkentőbb? hol a legviccesebb? hol derül ki minden , amire az addig elmondottak alapján választ akarunk kapni? ilyesmi. a szóbeli tételekhez meg ajánlom az erettsegi.hu-t az pont elég a ketteshez.
2020. aug. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 meszike91 ***** válasza:
100%
Szinte semmit.
2020. aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyar irasbelire a ketteshez semmit nem kell tanulni, de szerintem meg a harmashoz sem.

Szobelire eleg, ha elolvasol egyszer egy tetel kidolgozottas konyvet (kb 3-4 ora), es tudod hasznalni a szoveggyujtemenyt elesben.

Toriben szinten nem art egyszer vegiglapozni az atlaszt (kb 1 ora), es vegigolvasni egy osszefoglalo konyvet a 4 ev anyagabol. Ezek altalaban 100-120 oldalasak. Lassan olvasva, hogy fel is fogd, olyan 10 ora korulre tippelnem.


Osszesen, rahagyassal maximum 20 ora, 2-3 nap.


Szinten real osztalyban vegeztem, hatunk kozepere se kivantuk a human targyakat, viszont az orak felet vegigaludva sem lettek 4-nel rosszabbak az erettsegik, szoval ha csak a kettes kell, mar a felenel be is adhatod... :D

2020. aug. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyar írásbelire nem nagyon kell tanulni a ketteshez meg főleg, nézd át az érvelés szempontjait és a novella elemzés szempontjait a többi szövegértés.


=> Ez durván 1 óra, ha mást is csinálsz közben


Magyar szóbeli olvasd át a tételeket háromszor+nézd meg a főbb költői képeket és, ahogy előttem is javasolták forgasd a szöveggyűjteményt


=> Ez kb. 2 óra


De simán megírod 4-esre is vagy akár ötösre is, én így készülte az utolsó este néztem át ezeket kb. 2 óra alatt és simán 5-ös lett


Töri, a tételeket olvasd át és nézd hozzá az atlaszt, nekem ezzel a módszerrel majdnem ötös lett, de mivel nem volt szóbeli így csak 4-es, pedig nagyon nem bírtam a törit


=> kb. 2 óra


Ha nagyon akarod akkor végig pörgetszhetsz egy témavázlatos könyvet is, bár ez sokkal hosszabb idő (nekem ez kimaradt, nem akartam, olyan könyvért 3000-4000-t fizetni, amit utána soha nem fogok használni)

2020. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem sokat. A törit én március végén kezdtem tanulni, mellesleg nagyon sz*r tanárom volt, egész gimis időszak alatt semmiféle tudást nem adott át. Szóval egy nagy nulláról eléggé későn kezdtem a tanulást, én egy töri érettségis könyvet tanulgattam (azt hiszem Boronkai Szabolcs írta, van még egy másik, valami Mátyustól, az is jó, azt mondják). A töri érettségi egy része szövegértés és tippmix (legalábbis nálam😅), végül összehoztam 80%-ot🤣 A humán tantárgyakat én se szeretem, sőt... De, ha én meg tudtam írni a törit 80%-ra, akkor szerintem te is😅

Érdemes az atlaszt forgatni egy picit (nem nagy kunszt igazából), pl. egy esemény egyes részleteit összekötheted a helyszínekkel (pl. Rákóczi-szabadságharc, vagy ami most volt, ‘56) és úgy jobban eszedbe jut esszénél, vagy szimplán kimásolod😉 De több infó is benne van az atlaszban.

A magyar írásbelire annyira nem tudsz úgy felkészülni, mint pl. a törire. Nézegesd, hogy hogyan kell érvelést és gyakorlati szöveget írnod, ill. verset és novellát elemezni. Mindet nézd át, és majd a vizsgán elolvasod és eldöntöd, hogy melyik témát találod egyszerűbbnek. Ne döntsd el előre, hogy te biztosan ezt vagy azt fogod választani, mert kellemetlen meglepetés is lehet. Én egyébként már azért előtte éreztem, hogy melyik áll hozzám közelebb, és tényleg azt is írhattam. Az elemzéseknél csak annyit tudok mondani, hogy írjál mindenféle dolgokat oda, valami csak jó lesz belőle😂 Próbálj mindenbe valamit belemagyarázni, és keress hasonlóságokat tanult művekkel.

A töriből az esszéknél, magyarból az elemzésnél csinálj egy piszkozatot, amin felsorolod gondolatjelekkel, hogy mit fogsz írni. A forrásokban és a szövegben karikázhatsz, aláhúzhatsz dolgokat.

Csinálj meg egy pár korábbi érettségit, és állíts be hozzá ébresztőt (én töriből egyet se! csináltam meg, mert az idő már nem engedte meg).

Szóbeli nekem nem volt (2020), úgy készültem, hogy a törikönyv lefedi a szóbeli tételeket, így arra külön nem készültem, csak jobban megtanultam, hogy “szépen” el tudjam mondani. A magyar szóbeli tételeket az írásbeli utáni 2(?) hétben terveztem megtanulni korábbi könyvekből+füzetekből.

2020. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Töriből nézz zanza tv-t meg nézd át a töri atlaszt, és hogy esszében milyen szempontok szerint adnak pontokat (én így lettem 5-ös pedig sík hülye vagyok a törihez) magyarból pedig az érvelést (index csinált egész jó videót belőle) meg novella elemzést, és ha meggondolnád magad és még se a kettes lenne a cél csinálj meg 1-2 előző évek beli szöveg értést.
2020. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóbeli nekem se volt arról nem tudok mit mondani.
2020. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!