Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El tudnátok képzelni, hogy...

El tudnátok képzelni, hogy magyarországon az iskolákban uniformis legyen?

Figyelt kérdés
Volt vhol ilyen nálunk, vagy míért nincs tulajdonképpen?

#uniformis #Iskolaruha
máj. 15. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, mivel nálunk is volt az első négy osztályban ('90-es évek), illetve egyes magániskolákban ma is elfőrdul. Ez újdonság?
máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Régebben ugyan nem uniformisnak nevezték, de minden gyereknek iskolaköpenyt kellett hordani, ami gyakorlatilag azt jelentette, hogy mindenkinek ugyanolyan volt a kinézete. A köpeny alatt az volt, amit akartak, de abból nem látszott semmi.


Egyébként igen nagy elönye volt, hogy még véletlen sem volt olyan, hogy akik drágább ruhákat vehettek, azok belekötöttek azokba, akiknek erre nem tellett - mert nem látta senki a másik ruháját.

máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
@2 muhahaha, feltételezem, nem vagy olyan idős, hogy köpenyt kellett volna hordanod. Mivel én igen, ezért elárulom neked, hogy pontosan láttuk egymás ruháját így is, a cipőjét és táskáját is. A köpeny nem akadályozott meg semmit.
máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, vannak egyenruhák, amelyek jól néznek ki. Bár ha mindenkinek csak egy darab lenne elég gyakran kellene mosni. (Arra gondolok, ami több részből áll.)
máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as: DE, nekem is köpenyt kellett hordani, és nem láttuk a másik ruhájat, mert még kigombolni sem volt szabad. Igaz, akkoriban sokkal kisebb is volt a különbség, mert nem sokféle ruhát lehetett kapni
máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

"Egyébként igen nagy elönye volt, hogy még véletlen sem volt olyan, hogy akik drágább ruhákat vehettek, azok belekötöttek azokba, akiknek erre nem tellett - mert nem látta senki a másik ruháját."

. Nem, ellenben évekre kaptál előre egy köpenyt, szóval ha Te voltál a legkisebb az osztályban, röhejesen néztél ki, és volt még egy ok arra, hogy ne legyen túl nagy önbizalmad.

máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A köpenyt mindenkinek magának kellett venni (normál üzletben), nem "kaptad!"
máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

#7: tehát ha valakinek a szülője vett valamit, és azt odaadta a gyereknek, akkor azt nem kapta a gyerek? Rendben, értem. Sikerült a lényeget megragadni.


Mondok egy harmadik opciót: kaptad az idősebb testvéredtől. Csak úgy mellékesen, nem állítom, hogy esetemben ez volt.


Azt viszont állítom, hogy nem volt a termetemnek megfelelő köpeny, ami így borzalmasan állt, míg másoknak nem volt ezzel gondjuk. Röviden ennyit arról, hogy nem volt megkülönböztetés.

Nekem rohadt ciki volt.


Egyébként meg vicces az egész: mit számít, egységes köpenyben voltál, ha az osztálytársad drága szintetizátort, játékot stb. hozott be? Ekkora gyerekeknél nem a ruha mutatja az anyagi különbségeket.

máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

90-es évek vége, 2000-es évek eleje, nálunk kötelező volt a köpeny.

Emlékszem azzal indult mindig az év kezdés, hogy anyám előkereste a köpenyt, felpróbáltuk és ha már kinőttük akkor mentünk venni újat. Elég sok féle volt már akkoriban, nem volt egy egységes meghatározott fazon. Emlékszem, hogy valami nagyon sötétkék, teljesen műszálas köpeny. Nagyon gagyi volt. Na, nekem nem olyan volt, hanem egy fokkal jobb. Az normálisabban is nézett ki, meg nem olvadt rá az emberre amint elkezdett melegedni az idő.

máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elit iskolákban, ahova a NER járatja a gyerekeit, még ma is van.


[link]


[link]

máj. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!