Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rövid ciklusú tanárképzés?...

Rövid ciklusú tanárképzés? Gondolkodom, megéri-e?

Figyelt kérdés

Ezt jól értem?


Ez a típusú tanárképzés józan paraszti ésszel azt is jelenti, hogy van egy szakom: jelen esetben hittanár-nevelőtanár MA-m; (még régi képzésben kezdtem, 4 év főiskola, és utána még tanultam ugyanezt mesteren is; és emellé 2 év alatt szerezhetek egy másik tanári képzést, mondjuk törit?

[link]

Amit itt nem látok, hogy ezáltal az elvégzett töriszak általános iskolai vagy középiskolai végzettségnek felel-e meg?

Akinek van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem! Köszi!


2020. aug. 26. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
AKKOR 4 féléves, ha általános iskolai tanár lesz valaki és 5 féléves, ha középiskolai. Ez a Felvi.hu-n is le van írva.
2020. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt a tanító végzettségűeknél olvastam.
2020. aug. 27. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy tanártól elvárható lenne, hogy legyen szövegértése. A szöveg világos a Felvin is és a közölt linken is. Ülj le fiam 1-es!
2020. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak nem frusztrált vagy? Még meg is szeppennék, ha tudnál helyesen írni.
2020. aug. 27. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak nem bírom, ha valaki diplomás létére még egy egyszerű szöveget sem képes értelmezni.
2020. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor felesleges írni. Inkább csak hihetetlennek találtam, hogy 2 vagy 2 és fél év alatt tanári diplomát lehet kapni. Az én időmben tanári diplomát csak nappalin lehetett szerezni, még a levelező is "csoda" számomra. Létező kifejezés, hogy valaki nem hisz a szemének, én sem hittem.
2020. aug. 28. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak azok kapnak ennyi idő alatt tanári diplomát, akik

1. már rendelkeznek pedagógusi végzettséggel és szintet emelnek vagy még egy szakot vesznek fel vagy

2. rendelkeznek Ma diplomával és akkor csak a tanári és pszichológiai modulokat és a tanítási gyakorlatot veszik fel----így azonban csak egyszakos tanárok lehetnek, olyan szakos, amiből az Ma van, ha az tanárképes szak

Egyéb diploma esetén 10, 11 vagy 2 féléves a tanárképzés.

2020. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12 féléves, javítom
2020. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!