Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem iratkozok be,akkor...

Ha nem iratkozok be,akkor megszűnik a befizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés

A lényeg,hogy rá írtam a kar ügyintézőjére,aki visszaírta,hogy nem tudok passzív félévvel kezdeni. Erre a kérdésemre még nem kaptam választ,de ti voltatok ilyen helyzetben,hogy akkor nem mentek el beiratkozásra önköltségesként ezáltal nem is kellett fizetni?

Mert ma küldték a fizetési kötelezettséget ami mától 09.02ig tart,a beiratkozás aug.31.től 09.05ig. A tárgyaimat leadtam,az a baj a diák meg lett igényelve,de okj képzésre menni fogok,szóval oda amúgy is kellene új,de így gondolom ők nem fognak csináltatni,ha nem leszek beiratva. Ez a befizetés ami aggaszt,mert ugy gondolom amíg szerződés nincs,addig nem vagyok köteles befizetni,mivel nem jön létre a hallgatói jogviszony,tehát addig nem vagyok a sulinak a hallgatója,hiába vagyok a Neptunba beregisztrálva.



2020. aug. 28. 13:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Mármint a diáknál a NEK adatlapra gondoltam,hogy valószínű erre amúgy is szükségem lesz
2020. aug. 28. 14:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem iratkozol be nem jön létre hallgatói jogviszony és így fizetési kötelezettség sem keletkezik.


De ha az a gond, hogy nem tudod jelenleg megfizetni az önköltséget, akkor az fedezhető diákhitelből, ha az nem opció be lehet nyújtani részletfizetési kérelmet.


De ha csak arról van szó, hogy meggondoltad magad akkor természetesen ha nem iratkozol be nem kell fizetned.

2020. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez megnyugtató,mert én is így gondoltam!:) Csak ennyi erővel lehetne a fizetési határidő 09.05ig,mert addig tart a beiratkozás😂 Fizetni tudnám,csak nem szeretnék online oktatást fizetni,meg a halasztást jobban látom/látja a család.
2020. aug. 28. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!