Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Visszamenőleg írtak ki befizet...

Visszamenőleg írtak ki befizetési kötelezettséget?

Figyelt kérdés
A BGE-n vagyok hallgató, és előző félévben volt egy vizsgám amit olyannyira lekéstem (lerobbant a villamos) ,hogy vége lett mire beértem. Na most ez rendben is van, de most kaptam egy neptun üzenetet ,hogy márpedig be kell fizetnem az ominózus 3500 ft összeget mert előző félévben igazolatlan vizsgahiányzásom volt. Be kéne fizetnem vagy problémáznom? Sajnos nálunk sok botrány volt már az egyetemen ilyen téren, hogy számlát küldenek holott nem egészen biztos ,hogy jogosan.

2017. okt. 17. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni, hogy mit ír a TVSZ (ha bemész a TO-ra, akkor valamivel alá kell támasztani a dolgot). De ha jogosan van kiírva, akkor be kell fizetni, mert tartozás esetében a jogosultságaidat is meg tudják vonni (pl. vizsgafelvétel).
2017. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit gondoltál?


Egyértelműen jár a büntetés, ha felvetted a vizsgát de nem jelensz meg. Azt hittem, hogy ez minden egyetemen tanuló számára egyértelmű.

Még a tanárok is szokták mondani, hogy ha már felvetted de nem tudod leadni, akkor is menj be és írj egy egyest, mert az legalább ingyenes vagy hívd fel/írj emailt a tanárnak, hogy mi történt és inkább írjon be egy egyest.

Amúgy utólagos korrekcióra is van lehetőség, de záros határidőn belül kell a TO-ra, orvosi/egyéb hivatalos igazolással és kérelemmel befáradni, ahol elintézik, hogy ne kelljen fizetni illetve ne számítson be a korlátos vizsgák számába. Azonban ez a záros határidő max egy hét szokott lenni. Utána jogvesztő a dolog, szóval nincs utólagos magyarázkodás...


Röviden: Be kell fizetned, csinálhatsz ügyet de veszett dolog.. hiszen te hibáztál.

2017. okt. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jah és nem visszamenőleg írták ki a befizetési kötelezettséget, hanem szimplán mindig ilyenkor szokták.
2017. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A TVSZ meg a HTJSZ leírja minek számít ha nem jelensz meg vizsgán. A HTJSZ írja hozzá a díjat. Meg talán azt is írja, hogy 8 napon belül igazolással élhetsz ha nem mész el vizsgára. Kellett volna valamilyen igazolást szerezned és leadnod a TO-ra 8 napon belül, és akkor nem kellene fizetned. Ezt a díjat csak utólag tudják kiírni, előre nem is lehet.
2017. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!