Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen újrajelentkezés...

Az egyetemen újrajelentkezés (ugyanarra a szakra és egyetemre) esetén, ha tantárgyakat fogadtatsz el az előző tanulmányaidból, akkor az adott tantárgy érdemjegye beleszámít majd az átlagokba? Pl. Súlyozott tanulmányi átlagba, ami a legfontosabb.

Figyelt kérdés
Sajnos nem érem el a TO-ról az ügyintézőt egy ideje, pedig sürgős lenne, ezért írok ide.

2020. aug. 28. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0. félévre lesz írva, tudtommal nem számít bele.
2020. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És nem muszáj minden eddig teljesített tantárgyat elfogadtatni az első félév előtt, későbbiek során is megtehetem ezt? Akkor is ugyanúgy kezelik?
2020. aug. 28. 15:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Van olyan egyetem, ahol igen, és van olyan egyetem, ahol nem. Most gyors google után 1 olyat találtam ahol beleszámít egy olyat, ami nem, így nem egységes a szabályozás.


A "hallgatói követelményrenszer"/HKR nevű szabályzatban van általában, hogy beleszámít-e, de egyes egyetemeken külön van "tárgyelfogadási"/"tárgyelismerési" szabályzat.

Vagy a "tanulmányi átlag" pontban, vagy az "elfogadott tantárgy" szóra történő rákereséssel lehet megtalálni.


Hogy a kérelmet mikor lehet benyújtani ugyanebben a szabályzatban tárgyelfogadás/tárgyelismerés néven szokott lenni.

2020. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Esetemben az SZE-re vonatkozóak érdekelnének, mert én kerestem, de ezt a pontot ami engem érdekelne nem találtam meg. (hogy beleszámít-e az átlagba)
2020. aug. 28. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám (egyéni vélemény), hogy inkább fogadtasd el egyszerre; legyen beírva egyszerre; mert nehogy az legyen, hogy eltelik az idő, és a végén már kimarad, nem írják be. Úgyhogy szerintem akkor inkább próbálj meg mondjuk a kreditek tekintetében, majd, ha szükséges lesz;fölvenni több szabvált, meg kötvált; de amőúgy egyébként szerintem, ha már jártál arra az egyetemre; akkor szerintem nagxjából mindjárt készen vagy; tehát a tantárgyaiddal; úgyhoy nem kell a kreditjeid miatt aggódni, hogy meglegyenek. Szóval arra gondolok,hogy nincs már teljesen sok hátra, meg van még a KMOOC, hogyha arra fel van iratkozva a te iskolád, akkor online is tudsz még szabválokat fölvenni. Egyébként ha meg átlógsz több mint 10%-kal a krediten, akkor már fizetni kell; talán egy tantárgyért valami 10ezret, de szerintem amiatt se kell aggódni.
2020. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom jobb lenne egyszerre elfogadtatni mindet, mivel azt hiszem 3. és afeletti alkalom mikor kreditátvitelt kérelmezel, már fizetni kell tantárgyanként. Egyedül a Súlyozott tanulmányi átlag zavar, ami ugye önköltségesre való áthelyezés elkerülése miatt fontos, hogy épp az SZE-n beleszámolják-e majd az átlagomba amit épp ősszel vagy tavasszal a teljesített tantárgyakkal összehozok. (Mert nem mindegy hogy azt is bele kell kalkulálnom még vagy csak amit épp teljesítek az adott félévben)
2020. aug. 28. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bele fog számítani, én arra tippelnék mert minden fontos tantárgynak az átlagát nézik pl a súlyozottban; tehát szerintem mind számít, és nem csak a súlyozottas tantárgyak, de inkább kérdezd meg a tanulmányi osztályt; de én mindenképpen beírnék egyben mindent. Sőt, lehet, hogy már eleve be is lesznek írva; tehát ott nem elfogadtatás; hanem az már ott be van modnjuk írva; az már ott megvan, és ugyanonnan folytatod.
2020. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*ja meg szal ekvivalencia táblázat van, ha mondjuk egy adott tantárgynak változott a neve; akkor szerintem simán lehet, hogy az már az új nevén fog bekerülni, meg nemtom én ezeket. máshova is járok, meg nem értek a neptunhoz, ha mondjuk olyat csinálnának, hogy mondjuk ha új a neptunkódod , akkor az egészet átmásolják oda, vagy megkapod akkor a régit, stb. Vagy beírják egyesével; de lehet,hogy talán beírják egyeséve; de szóval szerintem tehát mind számít. Amit korábban megcsináltál, az is. Mert különben miből átlagolnának, hogy de már ott van, hogy teljesítetted; de nem veszik figyelembe; mert már régi/régen csináltad? De szóval szerintem figyelembe lesz az azért véve m indenképpen. Mert ha megvan, akkor beleszámít az átlagba, ha nézni kell az átlagot; szerintem nem lesz semmilyen módon veled kivételezve; mert ,ha nem néznék, akkor az vagy pozitívan, vagy negatív értelemben; kivételezés lenne vele.d
2020. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt is gondold át, hogy mit fogadtatsz el, hogy az 1. és 2. félévben szoktak lenni az alapozó tárgyak, amikre a 3. és 4. féléves tárgyak épülnek. Ha nem fogadtatod el őket most a félév elején, a rájuk épülő tárgyakat nem fogod tudni felvenni.
2020. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!