Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szte-n újrajelentkezés hogy...

Laci688 kérdése:

Szte-n újrajelentkezés hogy működik?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a fősulit és rendesen elrontottam az elő félévemet mert felvettem egy csomó plusz tantárgyat amit nem kellett volna és akkor még nem tudtam hogy ettől az évtől nem elég a 2 félév 36 kredit hanem kell a 2,75 átlag is én pedig nem törődtem a pluszban felvett tárgyakkal így pedig az átlagom nagyon gyenge lesz és elég valószínű hogy átsorolnának második félévbe. Azon gondolkozom hogy második félévet passzivitáltatom nyár elején kiiratkozok aztán pedig vissza mert még most jelentkezek februárig újra. A kérdés hogy ez így lehetséges-e? vannak valamilyen hátulütői, egyéb dolgok amiket el kell intézni? a válaszokat előre is köszönöm (ja és amúgy infó szakra jelentkeztem, nem tudom ez fontos-e)

2019. jan. 25. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Hú akkor ezt te nem jol tudod ket félév súlyozott átlaga szamit nem egy. Egy a súlyozott átlagot ugy számoljak hogy a jegyet összeszorzod az adott tárgy kreditszámával pl 4 kredites tárgy 3 kaptál 3x4 12 es ezt megcsinálod minden egyes tárgynál majd összeadod az eredményeket es elosztod a felvett kreditek számával pl kijött 128 azt elosztod a mondjuk felvett 40 kredittel es ez5 fogjak nezni de ketto félévet szoval ha ezt elrontottad a másikkal tudsz kompenzálni.
2019. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy 2 félév csak a sima jegyeim se lettek túl jók (nem keresek kifogásokat rendesen elkúrtam)
2019. jan. 25. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!