Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen egy vizsgára...

Ha egyetemen egy vizsgára sokkal több mindent kell megtanulni és sokkal rövidebb idő alatt, akkor miért mondják, hogy lehetetlen felkészülni egy év alatt két emelt szintű érettségire nulláról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehetetlen, de egyik sem lesz biztos tudás. Bár utóbbi könnyebben. Aki vizsgák előtt készül 1-2 napig intenzíven (magyarul nem eszik-alszik, csak tanulni próbál), annak a tudása kb. addig tart, amíg másnap leírja a lapra vagy elmondja.
2010. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetetlen, én egyből emelteztem, infóból és 5ös lett, 1 év alatt BÁRMIT meglehet tanulni.
2010. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet készülni. Aki már járt egyetemre, az tudja.

Csak azért "nehezebb", mint egy vizsga, mert:

- akármit kérdezhetnek, míg vizsgán általában vannak tételek

- az eredmény is számít, nem csak az, hogy meg legyen

- ha nem sikerül, nem lehet két nap múlva elmenni ismét, hanem várni kell a következő érettségi időszakig

2010. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Én fizikára 2-3 hónap alatt készültem fel a nulláról és 84% lett.
2010. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Azt veszem észre hogy az érettségi meg az egyetemi vizsga az más, nagyon. Nem lehet megmondani melyik a nehezebb, ugyanis érettségi alatt versenyhelyzet van és be kell kerülnöd a legjobb x-be, hogy felvegyenek a szakra amit választottál.

Egyetemen meg az a lényeg, hogy kipipálhassad az adott tárgyat. Két teljesen különböző ambíció...

A másik amit látok, hogy a legtöbb egyetemista csak akkor ül le tanulni, amikor közeledik a számonkérés. Akkor meg sírnak a fórumokon, hogy "jaj, de sokkal szarabb mint az érettségi..."

Szerintem aki a tehetségének megfelelő szintű szakot választ, naponta eltölt 2-3 órát tanulással és be jár az órákra, akkor annak nem lesz gondja azzal hogy stressz nélkül átmenjen mindenen. Legalábbis ez a tapasztalatom. Sokan csak bőgnek a vizsgák előtt, hogy nekik erre sincs idejük, mert még azt is kell, meg ezt is kell, de arról nem beszélnek hogy a fél év alatt összesen 2-3 hetet szánnak a tanulásra.

Két emelt szintű érettségire fel lehet készülni egy év alatt, de gondolom nem az a cél hogy épphogy átmenj, úgyhogy ha jó eredményt akarsz elérni akkor már csak a közép jöhet számításba, esetleg 1 emelt. Persze itt is kérdés, hogy mennyire vagy fanatikus és mennyire vagy tehetséges. Én gimiben 13 hónap alatt tettem le zéró tudásról egy felsőfokú nyelvvizsgát, úgy, hogy napi 3-4 órákat tanultam, talán 2-3 napot leszámítva. Senki sem hiszi el, de nem érdekel, jó a tudat hogy képes voltam rá.

Szerintem te is így indulj neki, ha igazán akarod és fel tudod rá áldozni az idődet akkor sikerülhet, bár azért nem a kémia-biosz páros, hanem egy angol-töri mondjuk.

2010. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!