Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szorgalmas, céltudatos tanulók...

Szorgalmas, céltudatos tanulóktól kérdezem: hogyan osztjátok be az időtöket, hogy jusson mindenre?

Figyelt kérdés

Dolgozom és mellette tanulok és időbeosztási tippeket keresek.

Nyelvet tanulok, plusz az egyetem mellette, és persze a munka.

Aki hasonló élethelyzetben van: hogyan néz ki egy napod?

Mikor tanulsz, milyen sorrendben, taktikával, hogy minden beleférjen és hatékony is legyen?


2020. aug. 30. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem a munkahelyem kötetlen idő tekintetében (ha megcsinálom, akkor tőlük éjfélkor is megtehetem).

Mondom szeptembertől 2. hetétől a beosztásomat :) Nekikezdek egy esti OKJ-nek is. Az egyetem és a munkahelyem egymástól 5 percre van, azért nincs benne az utazási idő. A munkahelyemen sokszor előfordulnak üres járatok, így akkor szoktam nekiállni a beadandóknak/háziknak/hangfelvételek visszahallgatásának/tanulásnak.

Hétfő, szerda és péntek:

6:00-8:00 --> munka vagy edzés (attól függ hol állok a munkában)

8:00-12:00 --> 2 előadás egymás után egyetemen

12:00-15:30: munka

16:00-21:00: OKJ

21:30: hazaértem, ha volt 1-2 homályosabb rész valamelyik tananyagban, akkor annak visszajátszom a hangfelvételét (mindig csinálok hangfelvételeket és felírom a kezdési időpontot. Ha valahol elvesztem a fonalat előadás közben, akkor felírom az aktuális időpontot és így ki tudom számolni, hogyha 8:01kor kezdődött és és 9:10kor vesztettem el a fonalat, akkor 70 perc környékén keressem a felvételben). Mindig jegyzetelj! Ha elvesztetted a fonalat, akkor minél gyorsabban próbálj meg visszakapcsolódni az előadásba. Így általában minden nap végére megvan szépen kijegyzetelve (én laptopon szoktam) az aznapi anyag (és egy jó jegyzet kincs).


Kedd: délelőtt munka (és ekkor szoktam a munka elé egy edzést berakni még), délután végig gyakorlatom van az egyetemen. 18:30ra hazaérek, jegyzetek stb, ilyenkor van időm online angolt is csinálni + másnapra kaját főzni (mindig 2-3 napra előre főzök, néha lefagyasztok 1-1 adagot, ha valamikor nincs időm rá és csak elő kell valamit kapni).


Csütörtök: van 3 előadásom, munka közben kiugrok rájuk, 16 órakor zoom-os angol órám van (ekkor le szoktam foglalni a mini tárgyalót és ott vagyok a laptopommal bezárkózva 60 percet).


Szombat: reggel is van egy zoom-os angol órám :) (a felsőfokúra hajtok)

ekkor még visz a lendület és át szoktam nézni a heti anyagot (főleg, hogy a gyakorlatokon mindig mini zh-t írunk az előző heti előadásból). Ilyenkor sokkal jobban megjegyzem a dolgokat, mert friss az emlék.


Vasárnap pihenek, sokáig alszom, takarítok, főzök, barátokkal találkozom stb.


Mivel a munkahelyem szorosan kapcsolódik az aktuális tanulmányaimhoz, ezért simán kérhetek segítséget bármikor a kollégáimtól, mert értenek hozzá. Szóval nagyon kényelmes.


Régebben vonattal utaztam minden nap az egyetemre, akkor a vonaton kezdtem el a beadandókat/tanultam stb. Aztán inkább beköltöztem Budapestre, közel az egyetemhez egy olcsó albérletbe.

2020. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!