Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első félévben egy választható...

Első félévben egy választható tantárggyal együtt 28 kreditem van. Ez baj?

Figyelt kérdés

SZIE

Most vettem fel a mintatanterv tárgyait és egy két kredites választható tantárggyal együtt 28 kreditkeret van. Nem kevés ez? Úgy olvastam 30-at ajánlott teljesíteni legalább minden félévben. A beiratkozás utáni tájékoztatón csak azt mondták, hogy egy tanévben legalább 36 kredit teljesítése szükséges. Ezek alapján a féléves minimum kreditszint csak 18 lenne? Hogy van ez? Nem probléma a 28?



2020. szept. 1. 21:29
 1/5 anonim válasza:
86%
Nekem csak 24-van, mivel a szabadon választhatókon semmi hely nincs. A semmit úgy értsd, hogy semmi. 0. A 30 az átlag, de fontos megemlíteni, hogy a legtöbb karon/szakon/egyetemen 180 kreditet kell teljesíteni. Például, ha van egy 3 éves tantárgyad, az 6 félév. 6x30/180. De nem muszáj így elosztanod. Lehet, hogy például, mint én egyik félévbe csak 24-et, vagy esetedben 28-at teljesítesz, a másikban pedig 36-ot, a te esetedben 32-t. A 18 valószínűleg az államilag támogatott képzés alsó határa, magyarul, ha te az alatt teljesítesz, akkor átkerülsz önköltségesre, már ha államilag támogatott képzésre nyertél felvételt. Egyébként nem tudom pontosan, hogy mennyi választható tárgyat vehetsz fel, de ha többet, akkor felvehetsz még egyet, és akkor megnyugodhatsz, bár már nem hiszem, hogy sok helyed lenne. (Saját példa :'D, de hát így jár az aki későn kel fel, hahaha)
2020. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
43%
*képzés, nem tantárgy.
2020. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Egyetemre jársz és nem tudsz értelmezni? Az ajánlott 30 az azt jelenti, hogy ajánlott annyi, nem kötelező. Ha egy tanévben meg 36 kell, akkor a második félévben elég lenne a húszon nyolc mellé még 8 és meg is lenne. Nekem 32 van, nem baj a 28.
2020. szept. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Max. az lehet probléma, ha így rosszabb lesz a kki-d és esetleg emiatt nem kapsz tanulmányi ösztöndíjat vagy mondjuk kollégiumot. Nem kötelező a 30, de ebből a szempontból jó és én is mindig erre törekszem, hogy a 30 tuti összejöjjön.
2020. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondoltam. Sajnos tendencia az oldalon, hogy ha valaki egyetemistaként kérdezni merészel bármit, akkor egyből esnek neki mint a hiénák. Nem értelmezni nem tudtam, csak nem voltam benne biztos, mivel pontos infót sehol nm találtam. Nem értem miért olyan világra szóló vétek ez...

Azért köszönöm.

2020. szept. 2. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!