Elmenjek így a suliba?

Figyelt kérdés
Nagyon folyik és el van dugulva az orrom. A torkom kapar. Nincs szárazköhögésem, sem pedig lázam. Attól tartok haza fognak küldeni, mert látni fogják mennyi zsebkendőt használok. Maradjak itthon vagy menjek suliba?

2020. szept. 4. 06:18
A kérdező szavazást indított:
Maradj otthon, te is fertőzhetsz, más is téged.
Menj suliba.
30 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
** amit felköpök, kifújok annak egy kicsit sárgás színe van
2020. szept. 4. 06:20
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Bakteriális felulfertozes. Maradj otthon, ha lázas vagy, a dokival tudsz íratni antibiotikumot (ha szeretnél, sokan inkább anélkül kifekszik).
2020. szept. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. szept. 4. 07:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van, nyilván nem korona. De most minden betegségre is különösen érzékenyek, szóval maradj otthon. Elég akkor antibiotikum, ha nagyon rosszul érzed magad. De az ilyen általában pár nap alatt elmúlik. Megküzd vele az immunrendszer, egy kis edzés :) Így is nagy probléma az antibiotikum rezisztencia. Szóval normális doki egy kis taknyosságra nem ír fel. Az enyém viszont mindig adott. Így én ha éreztem, hogy csak egy szokásos pár napos laza megfázás, nem váltottam ki. Csak az igazolás miatt mentem hozzá, sajnos muszáj volt.

Ha nagyon rosszul vagy, akkor természetesen kövesd az orvos utasításait.


Jobbulást, remélem, hétfőre kihevered!

2020. szept. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. szept. 4. 08:10
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
A takony nem elsődleges tünete a koronának. A gyerekem taknyol, tüsszög, köhög. Allergiás rhinitise van. Jár iskolába.
2020. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Természetesen. De nálunk elég komolyan veszik, nagy valószínűséggel hazaküldenének.
2020. szept. 4. 08:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6-nak. Igen, nem a korona tünete, de ha összevissza tüsszög és köhög, akkor a tünetei mögött megbújó (akár tünetmentes) koronát vagy egyéb betegséget fokozottan terjeszti.

Nyilván nem eshet ki emiatt a tanulásból, de most mindenkinek, akiknek ilyen betegsége van, fokozottan figyelnie kell, hova/hogyan tüsszög, köhög. Sajnos sokan allergiásak az én családomban is, megértem a gyermeked.

2020. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem hasonló enyhe tüneteim voltak, és kiderült, hogy korona. Maradj otthon biztos, ami biztos.
2020. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!