Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Szent István Egyetem Mezőgaz...

A Szent István Egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi Karán, agrár szakokon milyen a biológia, kémia, földrajz oktatás?

Figyelt kérdés

A fönt említett tantárgyakból mennyire nehéz teljesíteni?

Mennyire jól magyarázzák el az anyagot a tanárok?



2020. szept. 5. 04:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen tárgyaink nem voltak külön. Volt több féle kémia (azokat jól magyarázták de egy alap tudás azért kellett) és a vizsga elég szívós, növény, állattan ugyanez,a talajtan tök jó volt, a vizsga is könnyű.. de ez pár éve volt, azóta ki tudja milyen oktatók vannak vagy most digitálisan hogy fog menni.
2020. szept. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Agrármérnökire járok. A biosz az itt az állattan, növénytan elsőéven. Tanulós. Nagyon. :D sok latinnal, de teljesen tanulható szerintem. Online is jól működött minden, állattanból szóbeli és írásbeli beszámolók vannak, növénytanból inkább csak az utóbbi. Alapvetően mindkét említett tárgy nehéz, sokan megcsúsznak ezért mindenképp érdemes rendszeresen tanulni rá.

Ami a kemiat illeti van egy alap kémia, és egy szervetlen kémia majd második szemeszterben szerves és biokémia stb. Elég alaposan kérnek mindent, eleinte kb a középsulis anyag elég de a számolások majd később az elmélet is nehezebb. Mi az állattantól és a növénytantol féltünk, erre a kémia volt a legnehezebb.

Földrajz nekünk nincs kimondottan, van Agrár és térinfó ami icipicit födrajz de semmi extra.

Ami a tanárokat illeti nagyon jófejek (kivéve néhány kémia tanár), jól adják le az anyagot, teljesen tanulható. Ha van jegyzeted (amit jegyzetbolba tudsz venni) akkor semmi baj nem lehet.

Állattanból viszont minden is kevés, tanulj a jegyzetből, a könyvből, a netes anyagokból és ha mindez megvan még akkor is tudnak olyat kérdezni amit még a neten sem találsz meg🤷🏼‍♀️ egyébként szeretem az állattan tanszéket, ezt leszámítva teljesen rendben vannak. :)

2021. jan. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!