Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István egyetem Mezőgazda...

Szent István egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar? Természetvédelmi vagy vadgazda mérnök? Egyéb bioszos munkák, szakok?

Figyelt kérdés

Ezekkel a szakokkal lehet munkát találni? Érdemes angolul végezni ha külföldön szeretnék dolgozni vagy ennek nincs köze egymáshoz?

10.osztályos vagyok és most kell döntenünk milyen nagyfaktot szeretnénk felvenni. Emelt bioszra gondoltam de ezzel kémia nélkül hol tudnék továbbtanulni?

Szívesen dolgoznék állatkertben,vadasparkban stb.



#biológia #SZIE #természetvédelmi mérnök #vadgazda mérnök #Szent István egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar
2017. ápr. 30. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
19%
Ezek a mérnöki szakmák szerintem sajnos nem sokat érnek. Agrár, élelmiszer, vadgazda stb mérnök szakok szerintem nem sokra jók.(Fizetés szempontjából, ha egyáltalán találsz munkahelyet).
2017. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valójában ezek nagyon jó szakok, elhivatott emberek számára, hasonlóan a környezetgazdálkodási agrármérnök, környezetmérnök szakokhoz.

Viszont ezek olyan szakok-szakmák amelyekben a munkaerőpiac itthon is és külföldön is "szakértőket" keres, tehát egy BSc-vel nem sokra lehet menni. Mindenképpen érdemes folytatni MSc, sőt akár PhD szinten is. A művelésükhöz nélkülözhetetlen az angol nyelvtudás és gyakran hasznosak az informatikai-térinformatikai ismeretek.


A SZIE MKK egy nagyon jó, elit kutatókar, sok rokon szakkal amik között nagy az átjárhatóság a tárgyfelvételek szintjén. Emelt biosz nagyon jó ezekhez.


Szerintem nem feltétlenül kell angolul végezni, mert magyarul sokkal nagyobb a kurzuskínálat, viszont angolul célszerű eljutni felsőfokú szintre, amit segíthet, ha szakfordítóra is jársz mellette.

2017. máj. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!