Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakmai tanárom "ginoposokat...

A szakmai tanárom "ginoposokat" meghívta egy kirándulásra az osztályunkból. Mit jelent az, hogy ginopos valaki?

Figyelt kérdés

A héten nem vagyunk az iskolában, épp ezért a Tanárnő a messengerben üzent nekünk az o.csoportba, mert rohamosan fogynak a helyek a kirándulásra (az iskolából kb. 40 tanulót hívnak meg).

Igazából tárgytalannak tekintettem ezt a szóhasználatot (mert fogalmam se volt, hogy mit jelent), csak a kirándulásra hagyatkoztam és azonnal jelentkeztem rá.

A lényeg az, hogy végül is felírt engem a kirándulásra, csak az osztálytársam (akivel egy helyen gyakorlatozok) közölte velem, hogy nem vagyok ginopos, ezért nem biztos, hogy mehetek. Egyáltalán azt nem értem, hogy akkor miért nem közölte ezt velem a Tanárnő, hogy én nem mehetek!? (már alapból az volt furcsa, hogy rajtam kívül még ketten jelentkeztek, pedig egy ilyenre minimum az osztály fele jelentkezik)


Viszont ha már felírt a jelentkezőkhöz, akkor remélem nem töröl ki a listából, mert határidőn belül jelentkeztem.


Ha valaki esetleg tudja, mit jelent az, ha valaki a ginopos a szakközép suliban, legyen szíves említse meg itt.

Már eléggé beleéltem magam (ugyanis a tavalyi osztálykirándulás a vírus miatt elmaradt), nagyon örülnék neki, ha eljuthatnék arra a bizonyos helyre.



2020. szept. 8. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A GINOP a Gazdaságfejlesztési és INnovációs Operatív Program rövidítése. Ez egy EU-s program, számos különböző területen biztosít támogatást.


Valószínűleg a támogatott projekt része, hogy valakiket (pl. hátrányos helyzetűeket, adott kistérségben élőket) elvisznek kirándulásra, a fennmaradó helyeket pedig kinyitják a programban részt nem vevők számára.

2020. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!