Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt matematika érettségi...

Emelt matematika érettségi mennyire nagy kihívás?

Figyelt kérdés

12.-ben szeretnék matekból emelt szintű érettségit tenni, de nem tudom, hogy jól sikerülne-e. Jelenleg 11.-es vagyok, tehát 2 évem lenne felkészülni. Érdemes tudni rólam, hogy a matek nem az erősségem (4-es vagyok belőle mindig) és érzem, hogy nincs meg az a gondolkodásom. Ráadásul sokszor figyelmetlen vagyok és ilyen apróságokat rontok el...pl. szöveget rosszul értelmezem vagy csak szimplán hülyén gondolkodom és nem veszem észre az összefüggéseket. Annyi segítségem van, hogy a bátyám valamennyire fel tudna készíteni.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

17/L



2020. szept. 10. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
27%

Én mindig azt mondtam, hogy azok a feladatok, amikhez nem szükséges emelt szintű tudás (határérték-számítás, deriválás, integrálás), amik egyébként nagyobbik részét teszik ki az érettséginek, és azok biztos középszintű tudással megoldhatóak. Szóval ha az emelt anyagot nem tudod, akkor is meg tudod írni legalább 80%-ra.

De ha megnézed a korábbi évek emelt szintű érettségijeit, látni fogod, hogy valóban sok feladathoz elég középszintű tudás.

2020. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából már a 60% is elég lenne, mert onnantól 5-ös.

2020. szept. 11. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!