Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy választás előtt állok és...

Nagy választás előtt állok és tanácsra van szükségem! Itthon vagy külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni! 19F Egy nagy választás előtt állok és eléggé sokat töröm ezen a fejem, de nem tudok dűlőre jutni. Jelenleg két opción agyalok, hogy hogyan folytassam az életemet. Tavasszal érettségiztem le és meg volt a határozott tervem, hogy mit fogok tenni ezután a pont után. Azt terveztem, hogy kiutazok Angliába a nővéremhez, ahol megkereshetek egy szép kezdő összeget és amiután van elég pénzem utazok tovább és a világ minden pontját körbejárnám és mindenhol élnék, a végén meg az az álmom, hogy Japánban éljek. A nővéremmel egy sütigyárban dolgoznék és ezt most elmondanám, hogy utálok gyárban dolgozni és nem csak ott nem akarok senkinek sem robotolni, egy válalkozást szeretnék létrehozni, amivel megteremthetem az anyagi önállóságomat, plusz tudnék vele utazgatni. Egyszerűen csak sikeres akarok lenni, ez az álmom. Bárki leakart erről beszélni én lekapartam a negatívitást magamról és csak törtem előre és tudtam, ha befejezem a sulit irány a nagyvilág, de aztán jött valaki, aki beleszólt a terveimbe... Egy lány volt az, nagyon hamar összemelegettünk és megszerettük egymást, látjuk egymással a közös jövőt (17 éves és még 2 éve van a gimiből), miatta meg a mindenki által "kedvelt" koronavírus miatt, eltoltam az álmaimat egy időre. És a lány is lebeszélt ész érvekkel, hogy még maradjak legalább 2 évre itt Magyarországon. Sok mindennel egyetértettem vele és úgy láttam tényleg az lesz a legjobb ha várok még, de ott van a vágy és látom, hogy kint mennyivel többet keresnek a barátaim, lehet ugyan olyan szar munkában, de 5x annyit fizetnek nekik és egyszerűen csak most azonnal kimennék külföldre és ott dolgoznék. (hát... mostmár csak akkor, ha feloldják a határzárat és újra járnak majd a repülők). Mostmár rátérnék a lényegre is, két alternatívát beszéltünk meg a barátnőmmel:


1.) Kimegyek 2 évre Angliába dolgozni, aztán visszajövök elvégzek egy OKJ-s kis/nagy vállalkozói képzést (ami ha jól tudom 2 év), utána beindítom az 1. válalkozásomat (többet is akarok), ehez fog jól jönni az a lénz amit Angliába szereztem és végül ha minden megvan, a mag el van ültetve megyek vissza külföldre. (ezt preferálom én) - így hamarabb jutnék pénzhez


2.) Itt maradok elvégzem az OKJ-s képzést vagy fősulit, ismerkedek nagyobb emberekkel, egy ismeretségi kört építek ki, közben itthon gürcölök egy alulfizetett munkahelyen és amiután elvégzem a képzést kimegyek Angliába és elkezdem ott a vállalkozást építeni, úgy hogy már van végzetségem. (ezt ajánlotta a barátnőm) - így talán kevesebbet gürcölnék gyárban és korábban elkezdhetem megalapozni a vállalatot


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szerintetek melyik opció lenne hatékonyabb a gyorsabb pénz szerzésre? Ha esetleg van más ötletetek, ami szerintetek jobban beválna örömmel hallgatom! Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 10. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Külföld!

Ne maradj itt, szar itt minden.

2020. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De aztán vissza kéne jönnöm paírt szerezni, mert anélkül nem tudok semmit sem kezdeni és itt olcsóbb megszerezni. De én is így látom,de mégsem vagyok teljesen biztos benne
2020. szept. 10. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:
külföld, de ha anglia, akkor azt még ezévben, mert januártól már komoly pontrendszer lesz, olyasmi mint kanadában, és egy szál érettségivel nem fognak beengedni. amúgy ha már kint vagy, ott is tudsz tanulni, nem kell csak ezért hazamenni.
2020. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de az élet nem így működik, hogy utazgatsz a világ körül hanem foleg munkaval telik. Ha pedig nem tanulsz rendesen, biztositott lesz a gyari munka.

Persze nagyon fiatal vagy, én is így gondolkoztam korodban. En erettsegi utan kimentem külföldre 6 evre es ösztöndij miatt teljesen megoldott volt anyagilag, sot sokkal olcsobb lett volna mintha itthon tanultam volna 6 evig.


Csak ugy mondom, hogy a vallalkozasinditas nem egy OKJ-s szaron mulik, hanem mennyi alaptoked van, mennyi szerencsed vagy a csaladodnak mennyi a vagyona :)


Helyedben szereznek valami piackepes szakmat (keress valamit amire a digitalizacio utan is szukseg lesz es nincs tulkepzes),mindegy, hogy hol de elonyosebb kulfoldon a magyar egyetemek szinvonalat nezve.

2020. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mibdebki sikeres szeretne lenni. Az más kérdés ki, mebnyit tesz meg érte. Ha te most ki mész Angliába az elkövetkezendő 5 évben tuti nem térsz vissza Magyarországra. Sajat tapasztalatból írom. A nagyobb fizetés ott fog tartani hiába a párod távol lesz. Őt is kiviszed majd legfeljebb. En 7éve vagyok külföldön közben E-learningen vagyok. 11 éve végeztem el a gimit. Egyetemem nincs ezért most kaptam észhez ha otthon szeretnék tovább élni akkor kell egy szakma.. ne tud neg milyen nehéz ilyen hosszú kiesésel újra leülni tanulni.

A barátnőd jól mobdja, végezd el előbb amit akarsz. Ha megvan mehetsz tovább teljesíteni az álmaidat. Addig meg se próbáld külföldöt. Oda mindig mehetsz de a kiesett tanulási időt nehezen pótólja az élet majd.

Másik dolog, ha mégis 1-2 évet maradnál Angliába ahogy írtad, annyi idő alatt kialakul egy új életforma amit majd eldöntöd te magad, külföld tényleg annyira rózsás vagy inkább haza húz a szíved ahol otthon vagy... szerintem a véleményemet tudod így idegenen is. Sok sikert. Bárhogy döntöl tanulás legyen a vége!

2020. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!