Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek-ének szakos tanár?...

Matek-ének szakos tanár? Szerintetek? Tapasztalatok ezen a téren vannak? :D

Figyelt kérdés
A kérdésemhez hozzárakom: matek és ének lenne megfelelőbb vagy csak ének, esetleg csak matek? Köszi!

2020. szept. 12. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Éneknek olyan kevés az óraszáma, hogy mindenképp jó lenne mellé valami. Amúgy is a 2 szakost preferálják.
2020. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát,ez elég fura szakpárosítás lenne,de gondolom,hegy ezt te is érzed.
2020. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tanárszakon tanulok és van olyan csoporttársam akinek, matek-ének a párosítása
2020. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A matematikának és a zenének nagyon sok közös pontja van, így egyáltalán nem találom bizarrnak ezt a szakpárt.
2020. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged ez a kettő érdekel nincs semmi baj vele.
2020. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :3
2020. szept. 14. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel osztatlan tanárképzés van , kötelező két szakpár. Így csak az egyik nem lehetsz. Esetleg ének+ más , vagy matek + más


Létezik matematika-ének szakpár is.


Mivel általában a matek egy mumus tantárgy, érettséginél pláne, ezért még különórákon is igény van rá, abszolút előnyösebb helyzetben vagy vele , mint mondjuk egy magyar vagy törivel , ahol csak neki kell ülni, és megtanulni, nem kifejezetten mozgat meg logikai képességeket, csak memóriát.


Az ének oktatás alatt nem tudom, hogy mi zajlik egyetem szinten, de gondolom, elég erőteljes zeneelmélet, szolfezs, népdal, zenetörténet, hangtan, stb.. amiben egy gimiben szükség van.

Mivel azért ez nem egy nagy keresleti tantárgy érettségi szinten, ezért pont az az előnye, ami hátránya, hogy, bár ritkábban keresik korrepetálás gyanánt, felkészítőként érettségire, ha keresik, akkor valószínűleg meg adják azt az oradíjat, amit te szabsz meg.


Mert gondolom kevesen mennek zeneművészeti Egyetemre, bár nem tudom, hol akarsz tanítani.


Azért az az ének oktatás nem az, amit akkor keresnek , ha valaki énekelni akar megtanulni, esetleg ének korrepetitort keres, hangképzés stb..

2020. szept. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Ez így van. Van egy énekszakos szaktársam. Szegénykém, brutális mit visz véghez, lány létére.
2023. máj. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!