Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi szóbelin hogyan...

Érettségi szóbelin hogyan beszéljek 20 percig, ha a tudásom szerint csak 5öt tudnék?

Figyelt kérdés

Mivel lehet úgy elhúzni az időt, hogy ne tűnjön nagyon hablatynak?

A lassabban beszélést már gyakorlom. :)


2020. szept. 12. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 20 perc az csak támpont. Ha mindent elmondasz, akkor mindegy hogy csak 5 perc volt. De úgyis kérdeznek ha kihagysz valamit
2020. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Összességében többet fog beszélni a tanár, mint te abban a 20 percben.
2020. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Nekünk mindig mondják, hogy úgy tanuljuk meg, hogy 20 percig folyamatosan beszélni kell, legalábbis nem éri meg abbahagyni...
2020. szept. 12. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Azért szint- és tárgyfüggő is. Nekem például a középszintű magyar (nyelvtannal együtt) simán kitöltötte az időt, a töri pedig nem, de mindent elmondtam és nem is kaptam kérdést. Ezzel szemben azok a tárgyak amiknek összetett a szóbelije, mint a nyelvi tárgyak meg pl. az emelt kémia ahol kísérlet is van, azok (az én tapasztalatom szerint) összesen 20 percesek kb mindenestől. A tanároknak egyébként a kis papírjukon pontokba összeszedve ott vannak a lényegi dolgok amiket el kell mondani, azt nézik. Mondjuk ha van 6 kulcsfontosságú dolog (akár kulcsszavak) és te azokat mindet elmondtad, vége is a feleletnek, ha nem, akkor azokkal kapcsolatban kapsz irányított kérdéseket. Emelt bioszon hallgattam végig egy lányt, aki tudta az anyagot, de egyszerűen nem azt a megfogalmazást használta amire a pont jár (nem most volt, talán DNS-t mondott amikor bázis lett volna a pontos válasz). Mivel látták rajta a tanárok hogy tudja az anyagot, addig terelték amíg végre ki nem mondta :D De ha azt látják hogy nem tudod akkor nem fognak kínozni vele.

Azért mondják a tanárok felkészüléskor hogy töltsd ki az időt, hogy tényleg minden lehetséges fontos dologra és kulcsszóra kitérj, és azért is mert arra is jár egy kevés pont ha minél kerekebb és rendezettebb a feleleted.

2020. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én legtovább 10 percig beszéltem érettségin, nekünk is mondták, hogy 20 percig kell mindenképp, de ez èlesben úgy néz ki, hogy ha 20 percig foglalkoznak veled az már rossz jel, mert akkor igen nagyon nem tudsz semmit és kérdezgetni kell téged.

Persze van olyan tétel, amiről lehet beszélni 15-20 percig is, főleg emelten, de nem jellemző. Ha valaki valamit tud, az leírja gyorsan, elmondja, kifejti, és ennyi. Rosszabb esetben ezután jön 1-2 kérdés, és mész a helyedre, húzod a következőt.

2020. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Végül az egyik tárgyból túllőttem a célon és úgy kellett leállítani, a másikból viszont nem beszéltem eleget...😅
2020. szept. 16. 11:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!