Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme befejezni az első...

Van értelme befejezni az első szakot? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Először bölcsészkarra jelentkeztem, pszichológiára. Elvégeztem 2 évet, egész jó eredményekkel, de nem szerettem, éreztem, hogy nem akarok pszichológus lenni. A matematika, statisztika viszont nagyon megtetszett, Pythonnal ismerkedtem, stb. végül pedig informatika irányba tanultam tovább. Lassan végzek az info-s sulival és felmerült bennem, hogy lenne-e értelme a pszichológia alapképzést befejezni. Láttok fantáziát a kettő irány ötvözésében? Van, ahol előnynek számít, hogy tanultam ilyesmit? Akkor talán nem vesznek kárba az akkor beletett idő.
2020. szept. 13. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz, és amúgy sem szeretnél vele foglalkozni, így nagyon nem ajánlom.
2020. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Leírtak alapján nem foglalkoznék vele. Csak időhúzás a pénz keresésig. Nagyon drága minden, minél előbb kezdj el karriert építeni.
2020. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már dolgozom, mezei fejlesztőként. Csak azon gondolkodom, később előny lehet-e, ha tágítom a látóköröm. Köszi az anyagi aggódást :D
2020. szept. 13. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Az elsőnek a leghalványabb lila segédfogalma sincs a valós életről. A valóság:


1) Rengeteg területen kombinálhatod a pszichológiát a matekkal/fejlesztéssel, csak hogy egy pár példát mondjak:

- Termékfejlesztés

- UI fejlesztés

- Mesterséges intelligencia

- Adattudomány


2) Főleg, ha ez utóbbival akarnál foglalkozni, nagyon sokat érnek a pszichológiai ismeretek. Több tucat olyan területet tudok hirtelen mondani, amelyek felerészt pszichológia. Például ajánlórendszerek, felhasználók profilozása stb. stb.


3) Ha már belefeccöltél 2 évet, feccölj bele legalább egy harmadik évet, hogy legyen egy viselkedéselemző BA-d. Ez a munkaerőpiacon is jól jön, ha látják, hogy rugalmas, sokat tanult munkaerő vagy, nem csak egy kóder szakbarbár, aki mindenhez IS ért.

2020. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!