Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kihez lehet segítségért...

Tímea1225 kérdése:

Kihez lehet segítségért fordulni ?

Figyelt kérdés
2018-ban a lányom évet ismételt, de már meg voltak neki rendelve a 10.osztályos könyvek, amiket az iskola nem adott oda neki, de vissza sem küldte a kiadónak. Tavaly meg idén kaptunk levelet és csekket a kiadótól, hogy tartozunk nekik közel 20000 ft-al. Azóta is levelezgetünk, hogy mi nem vettük át a könyveket és most már nincs is rá szükség, hiszen iskolát váltottunk még akkor, 2018-ban és most már 11. osztályos a lány. Az iskola meg nem akarja átvállalni a könyvek kifizetését, én meg nem vagyok hajlandó kidobni pénzt valamiért amire már nincs szükségünk . Tudna valaki tanácsot adni, kihez lehet ilyenkor fordulni segítségért? Válaszokat előre is köszönöm!
2020. szept. 15. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Te rendelted meg a könyvet a kiadótól? Nem. Van bármilyen kapcsolatod a kiadóval? Nincs. Kukázod a levelüket, más teendőd nincs.
2020. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt az iskola cseszte el. Egyrészt ha megrendeltette veletek, akkor miért nem adta nektek oda. Másrészt miért nem küldték vissza.

Valószínűleg úgy voltak vele, hogy te majd úgyis kifizeted, aztán valami csókos megkapta a könyveket ingyen, mert az biztos, hogy nem valahol porosodik fölöslegesen.

A lényeg: miért fizetnél olyan szolgáltatásért, amit nem te igényeltél, és még csak nem is tudtad igénybe venni?

2020. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam én is a kiadónak. Én nem rendeltem, az iskola ha megrendelte és augusztus végén már tudta, hogy a gyerek évet ismétel, miért nem küldte vissza a tankönyveket szeptember 15.ig? Addig ugyan is a kiadó vissza vette volna. Most meg minden évben nekem küldenek csekket, mert a gyerek nevére lettek megrendelve e könyvek.
2020. szept. 15. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!