Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kémia tanárom semmiben nem...

A kémia tanárom semmiben nem segít, kihez tudnék segítségért fordulni?

Figyelt kérdés
Talán picit fura a megfogalmazás, de ez az igazság. A tanáromat sokkal inkább érdekli az osztálytársaim (egyébként a tantárgytól teljesen eltérő) dolgai. A leutóbbi óránkon pl arról beszélgettek, hogy ki kinek mit és hol vesz karácsonyra. És ez csak 1 példa, mert amúgy mikor nincsenek ilyen események, tehát nem egy hosszú szünet előtti 1-2 napban vagyunk, ők akkor is találnak valamit amiről beszélni lehet. Kb 10-15 percet foglalkozunk a tananyaggal, és közben is másról beszélnek. Ez persze rajtam kívül senkit nem érdekel, mert a többiek meg inkább örülnek ennek... De nekem komolyabb szándékaim lennének a jövőben, pont ezzel a tantárggyal kapcsolatban, és már az igazgatónak is szóltak emiatt mások, más osztályból, mert gondolom náluk is ezt csinálta a tanár, de nem hagyják abba. Pedig amúgy annyira jó tanár, és amikor tényleg ránk figyel, meg tanít, akkor nagyon értelmesen elmagyaráz mindent és rengeteg információt elmond nekünk, amit amúgy nem is kéne... Csak sajnos nagyon ritkán tanít... De vannak dolgok, amiket nem értek, és hiába kérdeztem tőle, nem válaszolt, mert a másik oldalról meg mondta neki az osztálytársam a magáét. Ilyenkor mit kellene csinálni? Forduljak magántanárhoz??
2016. dec. 29. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg komolyan gondolod a kémiával való foglalkozást, akkor ebben az esetben tényleg jobb lenne a magántanár. Tudom, nem egy olcsó dolog, ezért mielőtt belevágsz, esetleg megpróbálhatsz külön segítséget kérni a tanárodtól (nálunk mindig fel van ez ajánlva, hogy ha órán valamit nem értünk, keressük szünetben/lyukasórán.) Azt mondod, amúgy nem rossz tanár, így hát esetleg megpróbálhatsz odamenni hozzá, hogy ezt vagy azt magyarázza el neked külön, így a csoporttársaid sem zavarnak.


Ez a helyzet elég nagyfokú önállóságot is megkövetel a részedről, mert talán többet kell majd magadtól készülni, mint amúgy kéne.

Szerintem úgyis látni fogod majd, mely témák azok, amelyek így készüléssel+tanári külön segítséggel sem tiszták. Ezekkel érdemes lehet pár alkalommal magántanárhoz menni (így nem olyan drága), vagy egyetemistákat is szerintem lehet találni segìtőnek, ami mindenképp olcsóbb.

2016. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magántanár a legjobb megoldás! www.magantanar.info!!!
2016. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 E1992 ***** válasza:
Írtam privát üzenetet.
2016. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!