Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9-10.évfolyamos diák 8 órát...

9-10.évfolyamos diák 8 órát van az iskolába.. Ez így megengedett, hogy 8 órát "ledolgozzon" mint pl. Egy gyári melós? Nem sok ez egy 15 16 éves gyermeknek?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk volt 8. óránk is + én még vonatoztam is oda-vissza. Tehát nem kettőre, meg háromra értem haza, hanem sokszor fél 4-re. Mellesleg, a mai fiatalok mindenbe bele akarnak halni.
2020. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye megvan, hogy nemcsak a gyári melósok dolgoznak 8 órát egy nap, hanem az irodisták is?
2020. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 9. osztályban mind A, mind B héten 3 alkalommal volt 9. órám, pedig egy szimpla szakgimibe jártam. 10 osztályban már 10 tanórám is volt egy nap. Elmondok egy dolgok: túléltük. Alkalmazkodni kell a helyezethez és akkor már fel se tűnik már, hogy van 9-10. óra is.
2020. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Az ugye megvan, hogy a gyári melós csak egy példa volt? :)
2020. szept. 16. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, csak éppen rossz példa... Azért ezt a példát hoztad, mert arra akartad a vita menetét terelni, hogy gyakorlatilag a diákok robotmunkát végeznek, csak mi ebben nem voltunk partnerek. Ráadásul még a párhuzam sincs meg a kettő között, mivel a gyári meló jórészt fizikai munka, a diákok pedig nem fizikai munkát végeznek (leszámítva a tastnevelésórákat, ugye). Az irodisták munkája sokkal jobban hasonlít a tanulók iskolában töltött idejükre.

Meg aztán felesleges is volt kiemelni a gyári munkát, mivelhogy a főállás többnyire 8 órás, ritka kivételek persze vannak, de azoknál is 8 óránál több a munkaidő, nem kevesebb.

2020. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es #énisszoptam #szopjonmásis


Nekem is fura, hogy már ennyi idősen több mint heti 40 óra szellemi munkát várunk el tőlük (házi feladattal együtt ez már tízévesen is megvan), Vekerdy is mindig ellenezte.

2020. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ember.. Az jutott eszembe először a faszt kombinalsz már itt nekem.. Mintha tudnád h miért azt írtam.. Pofám leszakad
2020. szept. 16. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze... pont az jutott eszedbe...
2020. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!