Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolások! Hogyan tanultok...

Főiskolások! Hogyan tanultok a vizsgákra?

Figyelt kérdés
Gimiben mindig kitűnő voltam de a fősulin az első évem katasztrófa lett van amit újra fel kell vennem. Új módszert akarok a tanulásra. Jó ötlet ha ebbe a hónapba kidolgozom a TUF-s tárgyak tételeit? Év közben hogy tanuljak?
2010. aug. 6. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én első éves egyetemista vagyok. így vagyok mint te, katasztrófa lett az első évem, nem tudtam beosztani az időmet, vagy hamar kezdtem el tanulni, és vizsgákig elfelejtettem, vagy későn. Jegyzeteltem szorgalmasan órán, volt amiből tudtam se.ggelni, de volt amiből eléggé elcsesztem, ugyh a tanács nekem is el kéne :)
2010. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig abba a mindig abba a hibába esek, hogy sokáig halogatom a tanulást (minden fontosabb nála) és vizsgák előtt egy héttel veszem észre, hogy ott van 100 oldal jegyzet amit meg kéne tanulnom. Ilyenkor bepánikolok és mindent bemagolok, ezzel csak az a baj, hogy ez felszínes tanulás és hamar elfelejti az ember...

Az én tippem:

Naponta tanulj, olvasd el az aznap leírt jegyzeteidet, vagy gépeld be a számítógépedbe, ez azért jó mert ezzel is csak tanulsz ráadásul amikor majd a vizsgáidra készül csak kinyomtatod és sokkal átláthatóbb lesz!:)

és ha tudsz minden előadásra és gyakorlatra menj be és figyelj oda!:)

2010. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem is tudsz folyamatosan tanulni, számonkérésekre akkor is RENDESEN tanuld meg az anyagot.

Vizsga előtt nekem kb így néz ki egy napom:

Reggel 8-kor kelek, kávé aztán tanulás délig.

Kaja, majd tanulás ameddig bírom. Este egy kis pihi (net, barátok), viszonylag időben fekvés, következő nap ugyanez.

Szerintem nem érdemes fent maradni egész éjszaka, mert akkor sem aznap, sem következő nap nem tudsz hatékonyan tanulni. Inkább aludd ki magad, és utána mehet teljes gőzzel:)

Én nagyon szeretek jegyzetelni is, (biztos grafomán vagyok, vagy nem tudom:D), ez azért is jó, mert amíg írom, kénytelen vagyok teljesen odakoncentrálni és vmennyit meg is jegyzek belőle. De sajna ezt nem minden tárgynál lehet bevetni, mert elég sok az anyag.

Nehezebb összefüggésekhez ábrákat szoktam rajzolgatni:)

(egy orvosis lány)

2010. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj első évben nekem se lett olyan jó az átlagom... 3,5 körül volt, pedig rengeteget tanultam... volt hogy éjjel 2-3 is fent voltam (ma már nem tudom, hogy bírtam ezt) Aztán rájöttem arra, hogy nagyon rágörcsölök az vizsgákra.

Most voltam első éves a mesterképzésen (hittanár nevelőtanár szak) és első félévben egy 2db négyesem lett a másodkban pedig 1db hármasom a többi ötös.

Én mindig minden tételt kidolgozok (egyik vizsgámon nem én dolgoztam ki, tanultam rá, de nem ment a fejembe úgy ahogy kellett volna, pedig a kidolgozott tétel is tök szupi volt)

Szóval én is az a jegyzetelős típus vagyok...sokszor írok le mindent, gépelek ...


Szerintem ne aggódj ez az éved biztos jobban fog sikerülni. Vizsgák előtt pihend ki magad, legkésőbb 10-kor feküdj le!!! Hidd el nem az azutáni tanuláson fog múlni a jegyed.


Sok sikert a következő tanévben!!!


Bocsi a hosszú válaszért!

2010. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első év mindig nehéz mindenkinek. Kiszabadulsz a gimiből, ahol azért napi számonkérés volt (ráadásul lényegesen kevesebb anyagból), volt rendszer az életedben. Az egyetemen/fősulin viszont könnyű elkényelmesedni, mert "milyen király már, hogy nem kötelező bejárni az órákra, majd tanulok a vizsgaidőszakban". Túrót. Ha nem is naponta, de év közben is rendszeresen kell tanulni, jegyzetelni, hogy ne egyszerre kelljen vizsgaidőszakban kapkodni. A második év jobb lesz, mert már tudni fogod, mi fán terem a vizsgaidőszak.
2010. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

egyébként ez így igaz, csak az a baj hogy például én olyan szakon vagyok, ahol nem adnak ki tételeket, nincs szóbeli számonkérés, csak írásbeli (gazdálkodás menedzsment)

és van h egy könyvünk 1000 oldalas (pl mikro), és annak kb a fele ami lényeg... én azt sem tudok kiszúrni és tételeket sme tudok nagyon kidolgozni :S

2010. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Örülj, hogy csak a fele a lényeg.
2010. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én örülök, a baj csak ott kezdődik hogy nem tudom mi a lényeg, sokszor olyat tanulok ami nem is kell :D
2010. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én bejártam órákra, mindig elolvastam a következő óra előtt, amit előtte órán vettünk, illetve megírtam a házit. A vizsgák előtt mindig 2-5 napot tanultam csak az adott tárgyat, attól függően, hogy mennyire nehéz. Nekem bejött ez a módszer. Sosem tanultam este 11-nél tovább, pedig nem annyira pudingszakra járok. Szerintem a következő féléved már jobb lesz, idő kell, míg belerázódik az ember az új életbe. Hajrá és kitartást! A vizsgákhoz meg kéz- és lábtörést!
2010. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!